Naga MarketsW godzinach nocnych poniedziałkowej sesji pojawiła się informacja, że Rosja oraz Arabia Saudyjskie zgadzają się co do chęci wydłużenia obecnego porozumienia OPEC w sprawie ograniczenia produkcji ropy naftowej. Ministrowie obu państw są zdania, że obecne ustalenia warto utrzymać co najmniej do marca 2018 roku. Informacja pozytywnie wpłynęła na notowania CAD oraz czarnego złota.


Kupuj pogłoski, sprzedawaj fakt? Potwierdzenie dopiero 25 maja

Informacja jest jak na razie nieoficjalna i posiedzenie w tej sprawie ma odbyć się 25 maja – dopiero wtedy rynki dowiedzą się, czy decyzja o przedłużeniu planowanych cięć produkcyjnych będzie miało miejsce. Do rozmów zaproszone mogą być również inne państwa wchodzące w skład OPEC lub – podobnie jak Rosja – ściśle współpracujące z organizacją.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki ponownie pokazują jednak, że lubą kupować pogłoski – w efekcie notowania dolara kanadyjskiego oraz ropy WTI umacniały się w trakcie europejskiego poranka. W efekcie loonie pokonuje piątkowe minima i rozrysowuje nowe dołki sesyjne:

W szerszym ujęciu widać, że cena przebiła wsparcie 1.3668, w niedużej odległości znajduje się również jednak linia trendu:

USD/CAD H1

Zdecydowanie silniejsze ruchy można było zaobserwować na ropie WTI. W przeciągu jednego kwadransa jej wartość wzrastała o około 70 centów, powracając następnie do bardzo niskiej zmienności. W efekcie wartość czarnego złota znalazła się na najwyższych poziomach od początku maja.

W szerszym ujęciu widzimy jednak, że notowania po odbiciu od wsparcia 44.70 docierają obecnie pod 23,6% zniesienia Fibo oraz linię trendu łączącą dołki od drugiej połowy 2016 roku. Dopiero pokonanie wspomnianej strefy pozwoli liczyć na silniejszą aprecjację:

Ropa WTI D1

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Sprawdź o czym pisaliśmy w weekend – o tym się mówiło

Rozpoczynając kolejny tydzień rynkowych zmagań, przypomnijmy sobie treści, które w weekend można było znaleźć na łamach portalu Comparic.pl:

Spokojny kalendarz makroekonomiczny – przygotowanie do sesji 15 maja

W tym tygodniu traderzy będą mieli do czynienia z raczej spokojnym kalendarzem makro. W godzinach nocnych poznaliśmy jedynie wyniki australijskiej sprzedaży detalicznej, która wyraźnie umocniła AUD/USD. Kolejny raz dane śledzić będziemy dopiero o 14:00 kiedy pojawią się informacje o wskaźniku produkcyjnym dla Nowego Jorku – te nie powinny mieć jednak większego wpływu na USD:

Źródło: pl.investing.com

Zdecydowanie ciekawsze mogą być wystąpienia europejskich polityków – Praeta oraz May.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here