Naga MarketsW trakcie trwania sesji azjatyckiej i godzinach nocnych dla traderów z Europy, Japonia oraz Australia podzieliły się istotnymi danymi makroekonomicznymi dotyczącymi produktu krajowego brutto oraz sytuacji na rynku zatrudnienia. W porannym przeglądzie rynkowym sprawdzamy, jak wpływały na notowania walut.


Prognozy japońskiego PKB pozytywnie zaskakują

Przed godziną 02:00 naszego czasu Kraj Środka informował, że wstępne PKB za pierwszy kwartał 2017 plasowało się na poziomie 0,5% kw/kw (prognoza 0,4%, poprzednio 0,3%). Dynamika gospodarcza w ujęciu rocznym wypadała natomiast na poziomie 2,2% (prognoza 1,7%, wynik poprzedni zrewidowano wzrostowo do 1,4%).

Oznacza to, że lokalna ekonomia rozwijała się piąty kwartał z rzędu, co jest najdłuższą tego typu serią od ponad dziesięciu lat.

Źródło: Tradingeconomics.com

Na notowaniach samego USD/JPY nie widzieliśmy jednak reakcji spadkowej – po środowej dynamicznej deprecjacji, notowania testowały wsparcie 110.50, od którego starają się dzisiaj odbijać. Na pozostałych parach walutowych z japońskim jenem również brak wyraźniejszej odpowiedzi popytowej strony rynku na pozytywne dane makroekonomiczne.

USD/JPY D1

W przypadku danych z Australii (publikowanych o 03:30), sytuacja wyglądała już zgoła inaczej. Korzystne wyniki zmiany zatrudnienia (+37,4 tys. nowych etatów wobec prognozowanych 5 tysięcy) oraz spadek stopy bezrobocia o 0,2 p.p. do 5,7% wywołał w nocy wyraźniejszą aprecjację dolara australijskiego. Wzrosty mogłyby być silniejsze gdyby nie fakt, że zmiana liczby pełnych etatów wypadała dosyć niekorzystnie (-11,6 tys. wobec +74,5 tys. z wcześniejszego miesiąca).

Wartości średnie wskazują jednak na pozytywny rozwój rynku pracy – zatrudnienie ogólnie rośnie, bezrobocie spada, a stopa partycypacji społeczeństwa wzrasta. W efekcie AUD/USD piął się w górę:

AUD/USD H1 – notowania ponad 50 pipsów w górę po danych, dodatkowo pokonują opór wyznaczany przez 50% zniesienia Fibonacciego oraz minima kwietniowe

Dane pozwoliły dodatkowo przezwyciężyć spadki na AUD/JPY. Notowania zyskują dzisiaj już prawie 100 pipsów, meldując się nad dziennym pivotem. Jego re-test może być okazją do wzrostów:

AUD/JPY H1

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Polska inflacja zarobkowa i sprzedaż detaliczna UK – przygotowanie do sesji 18 maja

W czwartkowym kalendarzu najistotniejszą publikacją będzie niezaprzeczalnie wynik sprzedaży detalicznej w UK – trzeci dzień z rzędu otrzymamy więc istotne dane dla brytyjskiej gospodarki. Po 14:00 pojawią się również informacje dotyczące polskiej inflacji zarobkowej:

Źródło: pl.investing.com

W kalendarz ostatni raz spojrzymy o 14:30 przyglądając się wskaźnikom zza oceanu o średniej istotności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here