CMC Markets

Po relatywnie pustym kalendarzu makroekonomicznym przez większą część kończącego się tygodnia, piątek przynosi sporo istotnych publikacji – między innymi prognoz PMI dla sektora przemysłowego oraz usługowego gospodarek europejskich i Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo inwestorzy skupią się na kanadyjskiej inflacji i amerykańskim rynku nieruchomości.


Poranna dawka wydarzeń makroekonomicznych

Do godziny 12:00 rynki poznają przede wszystkim publikacje IHS Markit odnośnie indeksów menedżerów zakupowych (PMI). Już o 09:00 opublikowane zostaną prognozowane wartości kwietniowe dla Francji, o 09:30 dla Niemiec i łączne dla całej strefy euro o 10:00. Analitycy spodziewają się delikatnych osunięć z marcowych szczytów:

  • PMI przemysłowe: poprzednio 56,20, obecna prognoza 56,00
  • PMI usługowe: poprzednio 56,00, obecna prognoza bez zmian

Niezwykle istotna okaże się również brytyjska sprzedaż detaliczna z 10:30. Prognozy analityków są dosyć mieszane i w przypadku wskaźnika śledzącego dynamikę miesięczną zakładają osiągnięcie ujemnych pułapów. W ujęciu rocznym dynamika ta również może spowolnić potwierdzając obawy, które portal Comparic.pl podnosił w ostatnim artykule dotyczącym negatywnych skutków Brexitu.

Źródło: pl.investing.com

Jeżeli chodzi o notowania GBP/USD to w tym tygodniu wybiły one wielomiesięczne, górne ograniczenie konsolidacji, obecnie przesuwając się nad maksimami grudniowymi i poziomem 1.2800. Cały czas brakuje jednak wyraźniejszego re-testu, który potwierdziłby chęć dalszej aprecjacji wywołanej początkowo przez decyzję o rozpisaniu przedwczesnych wyborów parlamentarnych:

GBP/USD D1

Easy Trading jedynie z easyMarkets! Już teraz sprawdź ofertę brokera regulowanego przez europejskie komisje nadzoru, skorzystaj z niskich spreadów i dostępu do szerokiej grupy najpopularniejszych klas aktywów.

USA i Kanada na świeczniku w drugiej części dnia

Do kalendarza makroekonomicznego ponownie zajrzymy o 14:30. Właśnie wtedy bowiem Kanada podzieli się najnowszymi wynikami inflacji konsumenckiej za marzec. Przed godziną 16:00 pojawią się natomiast kolejne prognozy PMI IHS Markit, tym razem dla Stanów Zjednoczonych. Na zakończenie dnia – przynajmniej w kalendarzu makro – informacja o sprzedaży istniejących domów. Amerykańscy analitycy spodziewają się wyraźniejszego odbicia dynamiki w marcu.

Źródło: pl.investing.com

Notowania USD/CAD po wzrostowym pin barze na wysokości 1.3300 i aprecjacji w zakresie prawie 200 pipsów, zatrzymały się na razie pod środowymi maksimami 1.3489. Dokładniejszą analizę przyszłych scenariuszy na USD/CAD prezentowaliśmy w osobnym artykule.

USD/CAD D1

Zaczynając dzisiejszy handel warto zwrócić również uwagę na wyraźnego pin bara, który rozrysował się na wykresie dziennym EUR/USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here