Naga MarketsW najnowszej rekomendacji handlowej, Bank of America Merrill Lynch zwraca uwagę na sytuację techniczną USD/JPY. Według BofA re-test okolic 110.00 aż pięciokrotnie w przeciągu ostatnich dwóch tygodni jest wyraźnym sygnałem, że popyt szykuje się do przeprowadzenia poważniejszego ataku.


Baza z średnioterminowym zasięgiem 120.00?

„O ile nasze bycze scenariusze co do notowań USD/JPY jeszcze się nie zrealizowały, to jesteśmy przekonani, że w średnim terminie trend wzrostowy będzie się dopiero budowała. W związku z tym utrzymujemy krótkie pozycje z okolic 110.00, celując w 120.00” – czytamy w komentarzu BofA

Jeżeli USD/JPY zejdzie jednak poniżej 110.00, wtedy porzucimy obecne założenia, celując początkowo w 108.00. Aby ruch taki był jednak możliwości, wspierać musiałaby go poważna zmiana rynkowych fundamentów. Na to najprawdopodobniej nie ma jednak co liczyć – USA zaimplementuje reformę podatkową, a polityka pieniężna Japonii nadal będzie luzowana co jedynie powiększy dywergencję działań pomiędzy dwoma mocarstwami, wspierając aprecjację popularnego ninjy.

USD/JPY D1

Czy da się zarabiać tylko na podstawie rekomendacji bankowych? Sprawdź to odbierając darmowy Big Bank Report!

USD/PLN z szansą na krótką pozycję?

Analizując sytuację intraday na USD/PLN widzim, że notowania kolejną sesję z rzędu poruszają się pod oporem 4.0000, który był nieudolnie testowany w piątek. Poziom wzmacnia również PP R1- w miejscu tym warto rozważyć rozgrywanie krótkich pozycji, celując w okolice minimów zeszłotygodniowych pod 3.9600:

USD/PLN H1

Przygotuj się do wtorkowej sesji – 11 kwietnia

Po praktycznie pustym kalendarzu poniedziałkowym, jutro inwestorzy handlujący pod dane będą mieli więcej okazji do zarobków. W godzinach przedpołudniowych interesują nas przede wszystkim wyniki inflacji konsumenckiej w UK i niemieckiego sondażu ZEW badającego nastroje ekonomiczne.

Źródło: pl.investing.com

W godzinach popołudniowych natomiast czekają nas dane inflacyjne z Polski i raport JOLT badający sytuację na amerykańskim rynku pracy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here