Naga MarketsKoniec tygodnia zazwyczaj traktowany jest jako nieco bardziej luźny czas, gdzie większość myśli już o zbliżającym się weekendzie. Piątki to również słabe dni do handlu na rynkach finansowych – częsty brak odczytów makroekonomicznych sprawia, że najczęściej obserwujemy w te dni konsolidację. Tak jednak nie będzie w ten piątek, 12 maja. Po wczorajszym Super Czwartku przyszła kolej na Ciekawy Piątek (nazwa autorska, zastrzeżona) w trakcie którego śledzić będziemy istotne dane z Ameryki.


A te pojawiły się już w trakcie sesji azjatyckiej. Sekretarz handlu Stanów Zjednoczonych, Wilbur Ross ogłosił bowiem porozumienie handlowe z Chinami. Państwo Środka pozwoli Waszyngtonowi na zwiększenie importu… wołowiny oraz mięsa drobiowego. Choć to na pewno ważna sytuacja dla wszystkich szefów kuchni w Ameryce, rynki skupiły się jednak na dalszej części porozumienia. W efekcie prowadzonych rozmów Chiny zgodziły się na akceptację amerykańskich kard płatniczych oraz zapewniły, że zagraniczne przedsiębiorstwa będą mogły świadczyć usługi oceny ratingu kredytowego firm rodzimych. Spotkanie Rossa z przedstawicielami chińskiego ministerstwa finansów zostało podsumowane zapewnieniami, że oba państwa z chęcią usiądą do rozmów raz jeszcze.

Sesja azjatycka pod kątem publikacji makroekonomicznych nie była już jednak tak ciekawa. USDJPY kontynuuje wczorajsze spadki i testuje obecnie linię trendu wzrostowego:

O godzinie 8:00 poznaliśmy najnowsze szacunki zmiany poziomu niemieckiego PKB. Dane okazały się być zgodne z wcześniejszymi prognozami (1,7% r/r w pierwszym kwartale), podobnie jak wysokość kwietniowego CPI. Indeks inflacji konsumenckiej u naszego zachodniego sąsiada nie zmienił się w stosunku do miesiąca poprzedniego i nadal utrzymuje dynamikę na poziomie 2% r/r. EURUSD jeszcze nie wybiło nocnej konsolidacji, para znajduje się w szerokim kanale o lekkim nachyleniu spadkowym:

Co dziś w kalendarzu?

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

 

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Najważniejszymi publikacjami dzisiejszego dnia z pewnością będą odczyty amerykańskiego CPI. Rynek liczy na silne dane, które mogą potwierdzić czerwcową podwyżkę FOMC. Analitycy są przekonani, że sprzedaż detaliczna w kwietniu odbijała od marcowych dołków, które prezentowały ujemną lub zerową dynamikę. Konsenus zakłada wzrost m/m o +0,6%, natomiast bazowego wskaźnika sprzedaży detalicznej o +0,5%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here