Naga Markets

Do premiery najnowszej odsłony Star Wars – The Last Jedi, pozostało już niecałe 200 dni. Fani czekają na 15 grudnia gdy w końcu będą mogli zasiąść w kinowym fotelu i obejrzeć dalsze losy uroczej Daisy Ridley wcielającej się w postać Rey. Rynki tymczasem czekają na coś zupełnie innego – długo zapowiadaną przez Donalda Trumpa reformę podatkową.


Po tygodniu nieobecności, prezydent Stanów Zjednoczonych powrócił do Białego Domu, o czym nie zapomniał poinformować wszystkich obserwujących jego profil na Twitterze. Z punktu widzenia cichej, poniedziałkowej sesji najważniejszym tweetem Trumpa był ten, który zapewniał o postępujących pracach nad projektem nowej polityki fiskalnej USA:Poniedziałkowy poranek nie rozstrzyga jeszcze, czy temat impeachmentu Trumpa nadal będzie forsowany w mediach. Z całą pewnością sprawa ta nie przycichła, lecz mogła zostać zepchnięta na boczny tor – zarówno przez uczestników rynku, jak i samych Amerykanów. To co wydaje się teraz najważniejsze, to właśnie przyszłe ruchy Donalda Trumpa. Jeżeli zapowiedzi prezydenta Stanów Zjednoczonych, złożone jeszcze w trakcie trwania kampanii wyborczej spełnią się, wówczas 15% CIT dla amerykańskich przedsiębiorstw może dodać nowego paliwa inwestorom z Wall Street. Silny trend wzrostowy jaki obserwujemy na głównym amerykańskim indeksie – S&P500 zdaje tracić swój impet. Nowa, lepsza reforma Trumpa ma szanse podtrzymać bycze nastroje na rynkach jeszcze przez dłuższy czas:

Piątkowa sesja na Wall Street wywindowała kurs S&P500 powyżej poziomu 2400 punktów. Dziś Amerykanie świętują Memorial Day – handlu nie będzie.

Spokojna poniedziałkowa sesja

Amerykański Memorial Day uspokaja dzisiejszy handel, a fakt że nieczynne pozostają parkiety w Londynie oraz Nowym Jorku z pewnością wpłynie na poziom rynkowej zmienności. Dziś Stany Zjednoczone upamiętniają swoich obywateli, którzy zginęli w trakcie służby wojskowej. Do świętowania dołączają Brytyjczycy lecz z zupełnie innego powodu. W tym roku, 29 maja na Wyspach to tak zwane spring bank holiday – ogólnokrajowy dzień wolny od pracy.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

NED

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Dolarowy amerykańskiemu niewiele pomogły komentarze członka Fed, Johna Williamsa. Najważniejsze punkty jego wypowiedzi zebrano poniżej:

  • Rezerwa Federalna skłonna jest do stopniowego zmniejszenia swojego bilansu,
  • Początek całej operacji rozpocznie się prawdopodobnie w drugiej połowie roku,
  • amerykańska gospodarka jest bliżej niż kiedykolwiek spełnienia wszystkich założeń Fed,
  • stopniowe podwyższanie stóp procentowych jest wymagane, by chronić gospodarkę przed przegrzaniem

Wypowiedź kierującego Fed San Francisco Johna Williamsa, choć dość jastrzębia, nie niosła ze sobą niczego nowego. USD/JPY w trakcie wczesnego, nocnego handlu na krótko powrócił w rejon 111,45 by ponownie skierować się w dół:

Para wyraźnie kondoliduje

Kalendarz na dziś

Choć w trakcie poniedziałku nie zaplanowano praktycznie żadnego wydarzenia o silnym wpływie na rynki, warto jednak przyjrzeć się dzisiejszemu kalendarzowi makroekonomicznemu:

źródło: www.investing.com

Już kwadrans po godzinie dziewiątej Szwajcaria opublikuje dane dotyczące poziomu zatrudnienia w kraju. O godzinie 10:00 poznamy raport dotyczący podaży pieniądza M3 w strefie euro. Najważniejszym punktem dnia będzie jednak wystąpienie Mario Draghiego w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Jak zawsze, najświeższe doniesienia z rynku znaleźć można w naszym dziale Rynki na Żywo lub profilu na Twitterze.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here