Naga MarketsW godzinach nocnych (03:30 naszego czasu), Australia publikowała wyniki inflacji konsumenckiej w pierwszym kwartale bieżącego roku. Zarówno w ujęciu rocznym, jak i kwartalnym prezentowały się delikatnie gorzej od prognoz ekonomistów, co z automatu spowodowało deprecjację AUD.


Australijskie CPI wolniej w Q1 2017

Jak wynika z danych opublikowanych przez lokalne biuro statystyczne, CPI r/r Q1 2017 plasował się na poziomie 2,1% (prognozy analityków sugerowały natomiast odbicie do 2,2%). W przypadku dynamiki kwartalnej (kw/kw) wskaźnik osiągał pułap 0,5% (projekcje 0,6%).

Dodatkowo inflacja bazowa również rozminęła się z oczekiwaniami. Ogólny koszyk wszystkich wskaźników inflacyjnych opublikowanych dzisiejszej nocy był dosyć mieszany – wartości, na których skupia się RBA wypadały jednak niekorzystnie (w odniesieniu do najnowszych projekcji), w efekcie czego AUD reagował spadkami.

Źródło: abs.gov.au

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Silne spadki AUD w trakcie sesji azjatyckiej

Tuż po opublikowaniu danych inflacyjnych, AUD/USD przesuwał się w zakresie około 50 pipsów – wsparcie zapewnił poziomi PP S1 okolic 0.7512, opór natomiast dzienny pivot 0.7541 w połączeniu z 50% zniesienia Fibonacciego. Obecnie notowania ponownie testują wsparcie intraday (również wzmacniane przez Fibonacciego):

AUD/USD H1

Analizując natomiast AUD/USD w szerszej perspektywie widzimy, że notowania ponownie odbiły spadkowe od oporu pod 0.7600 i zmierzają w kierunku wsparcia, które wyznaczają minima marcowe oraz 60% zniesienia spadków z drugiej połowy zeszłego roku. Punkt ten kilkukrotnie zapewniał już okazję do odbicia, warto więc mieć go na oku:

AUD/USD D1

W przypadku AUD/NZD ruch wyglądał praktycznie tak samo – widzimy jednak, że dolar australijski odrabia straty na swoją korzyść. W tym momencie pod PP R1 i szczytami intraday rozrysował się spadkowy pin bar. Tendencja z ostatnich sesji jest jednak wyraźnie bycza, lepiej więc poczekać na pokonanie obecnego oporu i jego re-test od góry:

AUD/NZD H1

Przygotuj się do czwartkowej sesji

Dane makro z Australii już za nami, w trakcie europejskich godzin handlu pojawi się jednak kilka innych istotnych publikacji. Pierwsze z nich już o 10:00, dotyczące polskiej stopy bezrobocia:

Źródło: pl.investing.com

Kolejne o 14:30 (kanadyjska sprzedaż detaliczna) oraz o 16:30 (zapasy ropy naftowej w USA). Warto podsumować również najważniejsze wydarzenia wtorkowego wieczora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here