Naga MarketsDziś czwarty lipca – święto narodowe w Stanach Zjednoczonych. Nieczynne Wall Street wpłynie na dzisiejszą zmienność na rynkach.

Dziś 4 lipca, święto niepodległości w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym, Wall Street nie pracuje, co z pewnością wywrze pewien wpływ na dzisiejszą zmienność na rynku. Tymczasem, najważniejsze wydarzenie sesji azjatyckiej taką zmienność zagwarantowało. RBA nie zdołało sprostać oczekiwaniom inwestorów co bezpośrednio przekłada się na wycenę AUD. 


Poprawa ogólnych warunków ekonomicznych na świecie jest kontynuowana. W wielu państwach rynek pracy kwitnie, a prognozy globalnego wzrostu gospodarczego rosną. (…) niemniej jednak wciąż widoczne są pewne ryzyka. W Chinach wzrost gospodarczy podtrzymywany jest poprzez zwiększone wydatki na infrastrukturę oraz budownictwo, które zwiększają ogólny poziom zadłużenia państwa. Wzrost cen surowców w minionych miesiącach na pewno poprawił bilans handlowy Australii… – rozpoczął swoje dzisiejsze wystąpienie gubernator Reserve Bank of Australia, Philip Lowe. Dalej było już nieco gorzej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank zgodnie z prognozami utrzymał główną stopę kasową na poziomie 1,5%. Do punktów, które przyczyniły się do spadków wyceny AUD/USD na rynku z pewnością zaliczyć można poniższe stwierdzenia Lowe:

 • wzrost kursu AUD/USD komplikuje sytuację ekonomiczną kraju,
 • obecne prognozy gospodarcze usprawiedliwiają politykę niskich stóp procentowych,
 • dynamika wzrostu płac jest wciąż niska i oczekuje się, że taka pozostanie jeszcze przez pewien czas
 • wzrost kredytów hipotecznych nie koresponduje z wzrostem dochodów Australijczyków,

AUD/USD zareagowało na wypowiedź gubernatora RBA raptowną przeceną:

W nocy AUD/USD zniżkowało nawet o 70 pips znajdując wsparcie dopiero w rejonie 0,7600

Jeśli skupić się na kwestiach, które trapią RBA z pewnością zaliczymy do nich:

 • dynamikę wzrostu zatrudnienia (poziom wciąż niezadowalający)
 • słaby wzrost zarobków…
 • i spowodowany tym słabszy popyt na dobra konsumpcyjne,
 • poziom długu mieszkaniowego przekracza wartość dochodów gospodarstw domowych

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz.

Nie obyło się jednak bez pewnych jastrzębich kwestii dotyczących:

 • obecnych warunków gospodarczych w kraju (dobre)
 • prognoz przyszłego wzrostu gospodarczego (poprawa względem ostatnich miesięcy)
 • ogólna poprawa warunków gospodarczych na świecie

Całe oświadczenie RBA można przeczytać w języku angielskim w tym miejscu

Wycenie AUD nie pomogły lepsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej (0,6% m/m w maju) i traci ona w stosunku do większości pozostałych walut G10.

4 lipca na rynkach

Londyn, choć nadal pozostaje ważnym ośrodkiem na finansowej mapie świata już od dawna nie jest stolicą światowych finansów. Tym miejscem jest Nowy Jork i Wall Street. W momencie gdy Amerykanie pozwalają sobie na day off, wówczas wolumen globalnych rynków finansowych (takich jak rynek forex) zauważalnie się pogarsza.

Nie możemy też oczekiwać dużej zmienności na parach powiązanych z dolarem gdyż dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie należy do najpełniejszych w tym tygodniu. Po nocnych danych z Australii czekamy już tylko na construction PMI z Wielkiej Brytanii, które zostanie opublikowane o godzinie 10:30. Najważniejszym odczytem popołudnia będzie z kolei kanadyjski indeks PMI dla przemysłu za czerwiec. Spodziewana wartość wskaźnika sięga 55.1 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here