Naga MarketsEUR/USD od początku tego roku znajduje się w trendzie wzrostowym, który w ostatnich tygodniach zauważalnie przyspieszył. Jeszcze na początku stycznia za jedno euro płaciliśmy na rynku około 1,04 USD. Miniony piątek zamknął tydzień w okolicy 1,1750. Trzy tygodnie nieprzerwanych wzrostów powodują, że analitycy bankowi coraz głośniej mówią o możliwości korekty na EUR. 


Po wycenie i analizie potencjalnego zysku i ryzyka dochodzimy do wniosku, że dalsza aprecjacja euro będzie trudna do utrzymania. Warunki do skorygowania ostatnich wzrostów wyceny EUR są coraz lepsze – stwierdzają analitycy Barclays.

Wtórują im pracownicy TD Securities. Sądzimy, że dalsze zwiększanie swojego długiego zaangażowania w EUR staje się coraz bardziej irracjonalne. Choć już od dawna pozostajemy bykami, obecne poziomy EUR oraz opór par dolarowych powodują, że coraz śmielej oczekujemy głębszej korekty na rynku – czytamy w ostatnim komentarzu TDS.

O dalszym kierunku EUR/USD decydują przede wszystkim prognozy przyszłych działań Fed. Nie bez znaczenia są jednak dane makroekonomiczne spływające z obu gospodarek. A tych w tym tygodniu będzie sporo. Obok decyzji monetarnych Bank of England oraz Reserve Bank of Australia, najważniejszym odczytem kolejnych dni będą bez wątpienia payrollsy.

Chcesz wiedzieć jak handlują Duzi Gracze? Skorzystaj z FxWatcher!

Raport non farming payrolls, publikowany w pierwszy piątek każdego miesiąca jest jedną z najważniejszych publikacji amerykańskiej gospodarki. Prognozy piątkowych danych wydają się optymistyczne. Rynek spodziewa się powrotu stopy bezrobocia do poziomu 4,3%. Wskaźnik ten sukcesywnie spada od 2009 roku odzwierciedlając poprawę jaka zaszła w amerykańskiej gospodarce od czasów ostatniego kryzysu finansowego.

Liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym może odejść na drugi plan (konensus rynkowy mówi o 185 tys.), a najwięcej zainteresowania zbiorą dane dotyczące wzrostu płacy godzinowej. Konsensus wskaźnika na początku tygodnia uplasował się na poziomie 0,3%. Gorszy odczyt, podobnie jak w lipcu powinien doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży dolara – oceniają analitycy.

Strefa oporu w rejonie 1,1750/75 wyraźnie blokuje dalsze wzrosty. Zarówno analitycy Barclays jak i TD Securities prognozują głębszą korektę na wykresie. Ruchomym poziomem wsparcia jest wstęga średnich wykładniczych, która w ostatnich tygodniach spisywała się bardzo dobrze.

Co dzisiaj w kalendarzu? 

Z punktu widzenia prognoz rynkowych, oczekiwana przez analityków korekta ma dziś szanse na pojawienie się na wykresie. Już o 11:00 poznamy szacunkowe wartości lipcowego CPI w strefie euro. Prognozy wskaźnika mówią o braku zmiany jego wartości w stosunku do czerwcowych odczytów. Wyniki gorsze od poprzednich z pewnością przyczynią się do głębszej wyprzedaży EUR, pod warunkiem, że europejska stopa bezrobocia pozytywnie nie zaskoczy. Konsensus rynkowy wskaźnika kształtuje się na poziomie 9,2% wobec 9,3%. Wartości niższe od oczekiwanych mogą wesprzeć obecne na euro byki. 

Korzystasz już z kalendarza makroekonomicznego Comparic.pl? 

Po południu będziemy mieć do czynienia z trzema ważnymi odczytami. O godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikuje wstępne wartości wskaźnika inflacji konsumenckiej za lipiec. Analitycy prognozują brak zmiany w miesięcznej dynamice CPI. Różnica w stosunku do czerwcowego odczytu ma pojawić się w ujęciu rocznym – tu wskaźnik ma wynieść 1,6%.

Drugą publikacją jest odczyt Chicago PMI. Po pięciu miesiącach nieustannych wzrostów wskaźnika, prognozy lipcowego odczytu mówią o delikatnym spadku jego wartości. Konsensus rynkowy uplasował się na poziomie 61 punktów wobec czerwcowej publikacji na poziomie 65,7.

Sprawdź ofertę pierwszego polskiego brokera ECN i rozpocznij handel na parach walutowych, surowcach oraz indeksach.

Zawieraj transakcje przy niskim spreadzie i skorzystaj z szybkiej realizacji zleceń oferowanej przez platformę Alior Trader.

Kwadrans później National Association of Realtors opublikuje comiesięczny raport zmiany liczby domów będących obiektem sprzedaży. Prognozy wskaźnika mówią o poprawie sytuacji na amerykańskim rynku nieruchomości i wzroście liczby domów przeznaczonych do sprzedaży o 1% w ujęciu miesięcznym. Publikacja NAR symbolicznie zakończy dzisiejszy dzień na rynkach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Z ogromnym zainteresowaniem czytam Panów analizy i chcąc nie chcąc,stałem się Panowie,Waszym oponentem…oto Wasza analiza,czytana przeze mnie o godz 8:48 para EUR/USD była 1,17332 .Teraz jest godz 16:02 para EUR/USD 1,17548 Wzrost o 200 pkt ,a panowie upieracie się że będą spadki…pewno będą,ale grając w/g Waszych analiz,tylko jednym lotem,można stracić ponad 800,00 zł….dobrze liczę ? Pozdrawiam Panów 🙂

    https://comparic.pl/opcja-dzis-put-eurusd-31-07-2017/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here