Naga MarketsPatrząc w kalendarz makroekonomiczny można stwierdzić, że poniedziałek 19 czerwca to kolejny spokojny dzień na rynkach. Niestety, londyńska policja poinformowała w nocy o kolejnym ataku z użyciem furgonetki w którym zginęła przynajmniej jedna osoba. Osiem innych zostało rannych po tym, jak samochód dostawczy wjechał w grupę około 10 ludzi w okolicy Finsbury Park. Tymczasem po drugiej stronie globu, pomimo gubernator RBA przyczynił się do niewielkich spadków wyceny AUD/USD. 


Szefujący Reserve Bank of Australia Philip Lowe uczestnicząc w panelu dyskusyjnym skomentował obecną sytuację gospodarczą kraju. Jego zdaniem Australia w kolejnych latach powinna rozwijać się w odrobinę szybszym tempie niż do tej pory, co jest zresztą zgodne z globalnym trendem. Lowe przyłożył szczególną uwagę do krajowego rynku pracy, który zdaniem gubernatora zauważalnie się umocnił w ostatnich miesiącach, podobnie jak wyniki ankiet przeprowadzanych wśród przedsiębiorców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czynnikiem, który może doprowadzić do spowolnienia gospodarczego jest wciąż niski przyrost wynagrodzeń. W parze z wysokim zadłużeniem statystycznego obywatela oraz wysokimi cenami nieruchomości w Australii, kraj może stać na skraju krachu podobnego do tego jaki miał miejsce w Stanach Zjednoczonych dekadę temu.

Inwestorzy nie zareagowali nerwowo na słowa Lowe. AUD/USD delikatnie przetestowało okolice piątkowego maksimum po czym zaczęło zniżkować. Para ma wyraźne problemy z pokonaniem oporu w rejonie 0,7630, a znajdujący się dość wysoko dzienny wskaźnik RSI zwiększa szanse głębszej korekty na interwale D1.

AUD/USD po raz kolejny odrzuca opór w rejonie 0,7630. Pora na korektę?

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Co jeszcze w kalendarzu? 

Po nieco gorszych danych z Japonii (niższy niż zakładany eksport w maju, wyższy import oraz zdecydowanie większy deficyt handlu zagranicznego) przyjdzie nam czekać jedynie na dane z Polski.

Bądź na bieżąco z naszym nowym kalendarzem makroekonomicznym>>>

Już o godzinie 14:00 poznamy majowe dane z krajowego rynku pracy. Do wiadomości publicznej podane zostaną wskaźniki zatrudnienia oraz wynagrodzenia. Dane te nie powinny doprowadzić do znacznych zmian na parach powiązanych z polskim złotym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here