Naga Markets



Najważniejszym wydarzeniem piątkowej sesji będzie niewątpliwie zaplanowana na 14:30 publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy za marzec. Znajdą się w nim nie tylko informacje o stopie bezrobocia i inflacji zarobkowej, ale również o NFP – zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym, które tak pilnie śledzone jest przez inwestorów oraz FED.


Czy payrolls zaskoczą drugi miesiąc z rzędu?

W zeszłym miesiącu NFP plasowało się na poziomie 235 tysięcy pokonując prognozy analityków. Przed dzisiejszą publikacją ekonomiści ponownie sugerują, że główny wskaźnik spadnie poniżej pułapu 200 tysięcy. Należy jednak pamiętać, że środowe wyniki raportu ADP pozytywnie zaskoczyły i co najmniej część inwestorów liczy na realizację takiego samego scenariusza dzisiejszego popołudnia.

Konsensus rynkowy wygląda obecnie następująco (prognozy):

  • NFP: 180 tysięcy, poprzednio 235 tysięcy
  • Stopa bezrobocia: bez zmian 4,7%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: bez zmian +0,2%
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: +2,7%, poprzednio +2,8%

Należy pamiętać, że NFP to nie wszystko. Pokazał to między innymi poprzedni miesiąc – pomimo silnych wyników nonfarm payrolls USD tracił gdyż rynki skupiły się głównie na gorszych rezultatach dynamiki inflacji zarobkowej.

Historyczne ujęcie wyników NFP

Aby NFP naprawdę zawiodło oczekiwania inwestorów oraz Rezerwy Federalnej, marcowa wartość musiałaby plasować się poniżej 160 tysięcy. Lepsze rezultaty natomiast powinny okazać się w zupełności zadowalające.

Jak publikacja wpłynie na notowania walut? Jeżeli chodzi o jobs report amerykańskiego BLS zazwyczaj wszystko jest sporą loterią. Na wykresie EUR/USD widzimy jednak, że cenie udało się w końcu pokonać wsparcie 1.0650, które testowane jest od spodu. Jeżeli NFP i dynamika zarobkowa wypadną korzystnie, to powinniśmy być świadkami pogłębienia tendencji spadkowej:

EUR/USD D1

Wyhamowanie przed NFP widzimy również na USD/JPY. Tutaj cena od kilku sesji walczy z okolicami poziomu 110.00. Przy wzmożonej zmienności popołudniowej powinno wyjaśnić się, w którym kierunku para będzie podążać. Warto jednak zachować ostrożność i obserwować sytuację z boku:

USD/JPY D1

Zdaniem analityków Goldman Sachs raport z 14:30 zaprezentuje pozytywne zmiany na amerykańskim rynku pracy, przekładając się tym samym na aprecjację greenbacka.

Przypominamy, że cały czas można podawać swoje typy w konkursie NFP organizowanym przez XM. Do zgarnięcia 1000USD na rachunek handlowy.

Śledzisz rynki finansowe? Sprawdź rozwiązania szyte na miarę lub załóż darmowy rachunek demo >>>

STO Markets rozszerza swoją ofertę na polskich klientów, oferując konkurencyjne warunki handlowe.

Co już wiemy? – dane ze Szwajcarii i Niemiec

Do tej pory europejski poranek przyniósł publikację szwajcarskiej stopy bezrobocia (ta utrzymała się na niezmienionym poziomie 3,3%) oraz niemieckiego bilansu handlowego. Jego dynamika znaczenie przyspieszała, podobnie jak wartość różnicy pomiędzy eksportem i importem – która wyniosła ostatecznie +21 miliardów EUR.

Z ważnych informacji, które pojawiły się od publikacji ostatniego przeglądu makro, warto zwrócić uwagę szczególnie na:

Piątek to nie tylko NFP – przygotowanie do sesji, 7 kwietnia

Chociaż najważniejszym wydarzeniem dnia i tygodnia jest publikacja NFP i raportu z amerykańskiego rynku pracy, to oprócz tego w kalendarzu znajdujemy sporo innych, równie ciekawych pozycji. Już przed południem Wielka Brytania podzieli się informacjami odnośnie bilansu handlowego i produkcji przemysłowej:

Źródło: pl.investing.com

Równolegle do jobs report swój własny pogląd na rynek zatrudnienia przedstawią również Kanadyjczycy. O 16:00 zaprezentują natomiast marcowe odczyty PMI według Ivey, które także mogą posiadać silny wpływ na notowania CAD.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here