Naga MarketsChociaż na kilku majorsach możemy zaobserwować gorszą kondycję dolara amerykańskiego w ostatnich dniach, to wykres USD/JPY pokazuje ją najwyraźniej. I nie chodzi tutaj o samą słabość greenbacka, ale przede wszystkim bardzo dobrą kondycję japońskiego jena. Temu udaje się zyskiwać siódmą sesję z rzędu właśnie w stosunku do dolara.


Protokoły z posiedzenia Banku Japonii – w poszukiwaniu nowych wsparć na USD/JPY

Tuż przed pierwszą naszego czasu poznaliśmy treść protokołów ze styczniowego posiedzenia Bank of Japan oraz dwa wskaźniki makroekonomiczne – bilans handlowy oraz wartość eksportu. W obu przypadkach publikacje okazały się dosyć pozytywne dla japońskiej gospodarki:

Źródło: pl.investing.com

Jeżeli chodzi natomiast o zapis samych minutes, to nie różniły się zbytnio od wydania grudniowego. Pełna treść pod linkiem, poniżej natomiast podsumowanie:

  • Część członków zwróciła uwagę na spekulacje odnośnie potencjalnej podwyżce stóp procentowych BoJ jako odpowiedzi na wzrastającą rentowność obligacji
  • Przedsiębiorstwa będą podnosić ceny gdyż wydatki konsumenckie cały czas wzrastają
  • Zdaniem jednego członka BoJ, bank powinien ograniczyć zakres skupu JGB (japońskich obligacji rządowych
  • Większość uczestników spotkania zgodziła się, że inflacja nadal znajduje się daleko od poziomów docelowych

Chociaż po samych protokołach na USD/JPY widzieliśmy wzrosty, to w ujęciu całej sesji środa przynosi kontynuację wtorkowych spadków. Od rozrysowania pin barów na wysokości oporu 115.10, USD/JPY pokonuje czwarty już poziom wsparcia, dając zarobić prawie 350 pipsów. Tak sytuacja prezentowała się do tej pory:

USD/JPY D1

Aktualizując jednak obraz techniczny i oddalając wykres, warto poszukać kolejnych poziomów wsparć. Jak widać cena pokonuje dzisiaj dolne ograniczenie prawie trzymiesięcznej konsolidacji schodząc pod strefę 112.00-111.60. Jeżeli notowania D1 zamkną się poniżej, będziemy liczyli na re-test od spodu i kontynuację osunięć. Powrót nad będzie natomiast sygnałem fałszywego wybicia i pozwoli celować w górną bandę ruchu bocznego:

USD/JPY D1 po aktualizacji

W którym miejscu doszukiwać możemy się kolejnych wsparć? Na pewno należy uważać na okrągłe poziomy 111.00, 110.00, itd. Oprócz tego widzimy kilka stref zniesienia Fibonacciego. Pierwsza poważniejsza strefa wsparcia rysuje się jednak dopiero w okolicach szczytów czerwcowo-lipcowych 107.50-106.85.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Handluj na indeksie dolara. Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Czego szukać w środowym kalendarzu makro? 22 marca

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny należy do kategorii tych lżejszych. Tak naprawdę pierwszy raz spojrzymy do niego o godzinie 15:00-15:30 kiedy USA opublikuje wskaźniki dotyczące sprzedaży nieruchomości oraz zapasów ropy naftowej. Na 21:00 zaplanowano natomiast podsumowanie posiedzenia RBNZ i decyzję w sprawie stóp procentowych:

Źródło: pl.investing.com

Przygotowując się do środowej sesji warto również podsumować najważniejsze informacje z wtorkowej końcówki dnia:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here