Naga MarketsW obliczu czwartkowego kalendarza makroekonomicznego, w którym liczą się dwa państwa i dwie godziny – Wielka Brytania o 10:30 oraz USA o 14:30 – zespół analityczny Goldman Sachs zaprezentował swoje najnowsze prognozy walutowe, w których ponownie spadkowo rewidowano projekcje co do USD.


Na, które dane warto zwrócić uwagę?

Po nocnym posiedzeniu RBNZ, które dokładnie opisywaliśmy tutaj, 10 sierpnia przyniesie paczkę publikacji z UK oraz Stanów Zjednoczonych. Najważniejsze widoczne są poniżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
Kalendarz makroekonomiczny portalu Comparic.pl

Szczególną uwagę w trakcie dzisiejszego handlu warto zwrócić więc właśnie na GBP oraz USD, co do którego Goldman Sachs prezentuje obniżone prognozy w skali kolejnych miesięcy.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

EUR/USD na 1.15 zamiast 1.05?

GS dokonał bardzo silnej rewizji średnioterminowych prognoz dla greenbacka, w przypadku EUR/USD przesuwając cel dwunastomiesięczny o 10 dużych figur z pułapu 1.05 do 1.15. Bank, który od początku roku grał na przekór utrzymującemu się osłabieniu dolara w końcu przyznaje rację, że to może utrzymać się w dłuższym terminie. Podsumowanie najnowszych prognoz prezentuje zrzut ekranu:

Źródło: ForexLive

Instytucja nadal nie jest jednak przekonana co do „ogólnej” słabości USD i w kolejnych miesiącach spodziewa się raczej mieszanych wyników w zależności od konkretnych walut. Deprecjację kontynuować powinien głównie USD/CAD, dla którego prognoza roczna to w tej chwili 1.20. W przypadku japońskiego jena Goldman natomiast wierzy w ciągłe umacnianie dolara, który w horyzoncie długoterminowym (2018 rok) powinien dotrzeć do 115.00, a następnie nawet 120.00.

Od strony technicznej USD/JPY znajduje się jednak od końca zeszłego roku w trendzie spadkowym tworząc formację zwężającego się trójkąta/klina (linia wsparcia od kwietniowych dołków oraz opór na 114.35).

USD/JPY D1

Jak na razie popularny ninja z uporem testuje dolne ograniczenie formacji sugerując chęć wybicia dołem. Aby zrealizował się scenariusz GS niezbędne byłoby odrobinie 450 pipsów i pokonanie kilkumiesięcznego podwójnego szczytu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here