Naga MarketsJastrzębia Yellen w lipcu raczej nie zaskoczy rynków?

Rozpoczynający się właśnie ostatni tydzień lipca, nie kryje w sobie nadmiernej ilości publikacji makroekonomicznych. Najciekawsza będzie środa, 26 lipca, kiedy inwestorzy poznają prognozy brytyjskiego PKB, dane z rynku nieruchomości USA oraz przede wszystkim decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych.


Przed nami spokojny początek tygodnia

Przynajmniej jeżeli chodzi o wydarzenia fundamentalne. Poniedziałkowa sesja upłynie pod hasłem prognoz indeksu menedżerów do spraw sprzedaży (PMI) za lipiec, we wtorek skupimy się natomiast na sondażach wśród konsumentów i przedsiębiorców dotyczących oceny obecnej sytuacji gospodarczej:

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: pl.investing.com

Najważniejsze wydarzenia sesji skumulowały się 26 lipca (środa), kiedy Rezerwa Federalna podsumuje kolejne dwudniowe posiedzenie, w trakcie którego nie podejmie raczej poważniejszych decyzji w zakresie polityki pieniężnej – tak przynajmniej twierdzą analitycy dużych banków.

Warto jednocześnie zauważyć, że w piątek pojawią się aż dwa odczyty PKB. O 14:30 prognozy zaprezentują Stany Zjednoczone oraz Kanada. Odczyty te mogą mieć istotny wpływ na notowania USD/CAD – pary zmierzającej do wielomiesięcznych minimów:

USD/CAD D1 – mierzony zasięg wybitej konsolidacji coraz bliżej?

Sprawdź ofertę brokera Tickmill i już teraz skorzystaj z zerowych spreadów oraz weź udział w konkursie na rachunkach demo o realną gotówkę. Więcej szczegółów ofertowych znajdziesz bezpośrednio pod linkiem.

Uzyskaj dostęp do szerokiej gramy instrumentów Forex, CFD, indeksów giełdowych, surowców oraz metali szlachetnych z jednymi z najniższych spreadów na rynku.

Przygotujcie się jedynie na „kosmetyczne” zmiany w tekście oświadczenia PolMon

Ekonomiści banków instytucjonalnych są zgodni – Janet Yellen nie zaprezentuje żadnych istotnych zmian w ramach polityki pieniężnej podczas najbliższego posiedzenia, takowych powinniśmy spodziewać się dopiero we wrześniu. Goldman Sachs prognozuje, że delikatnej modyfikacji ulegnie oświadczenie polityki pieniężnej, podkreślające wyraźniej dalszy wzrost miejsc pracy i pochylające się nad spadkami inflacji konsumenckiej. FOMC może spróbować dać rynkom również do zrozumienia, że normalizacja bilansu finansowego prowadzonego przez bank centralny znajduje się na wyciągnięcie ręki, co mogłoby zostać odebrane jako jastrzębie instrukcje wyprzedzające.

„Widzimy 5% szans na podwyżkę we wrześniu, 5% w listopadzie oraz 50% w grudniu. We wrześniu FED skupi się bowiem na ogłoszeniu programu zacieśniania ilościowego (QT) mającego na celu redukcję bilansu” – czytamy w komentarzu GS.

Zdanie Goldman Sachs po części podzielają analitycy Credit Agricole – jeżeli chodzi jednak o front dolara amerykańskiego to w jego przypadku prognozują potencjalne osunięcia. Inwestorzy nie zapomnieli bowiem o ostatniej porażce politycznej administracji Donalda Trumpa, która nie jest w stanie rozpocząć wdrażania obiecywanych reform.

„Fakt, że FED stał się bardziej wrażliwy na słabsze dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych również nie pomaga. W związku z tym nasze spojrzenie na przyszłe decyzje banku centralnego nie uległy zmianie i nie spodziewamy się istotnych decyzji w trakcie lipcowego posiedzenia” – komentuje CA.

Credit Agricole wzrostowo zrewidował również swoje prognozy dotyczące Eurodolara. Bank spodziewa się, że notowania w ujęciu sześciomiesięcznym dotrą do 1.18, natomiast w perspektywie półtorarocznej do 1.21.

EUR/USD W1

Śledź najważniejsze dane makroekonomiczne na łamach Comparic.pl oraz poprzez naszego Twittera!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here