Naga MarketsKuroda, Bank Japonii. Źródło: Bloomberg

Przed godziną 01:00 naszego czasu, Bank Japonii opublikował protokoły z czerwcowego posiedzenia polityki pieniężnej – te wydawać mogą się jednak trochę nieaktualne, gdyż w zeszłym tygodniu miejsce miało kolejne posiedzenie BoJ w sprawie polityki pieniężnej.


Dalsze luzowanie polityki pieniężnej niezbędne

W treści BoJ minutes nie znalazło się tak naprawdę nic, co mogłoby mocniej zaskoczyć inwestorów zainteresowanych handlem na JPY. Członkowie banku po raz kolejny zgodzili się co do konieczności utrzymania luzowania PolMon – inflacja nadal utrzymuje się bowiem daleko od docelowego poziomu 2%. Pozostałe istotne nagłówki poniżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Bank powinien wyjaśnić rynkom jak potencjalne wyjście z programów akomodacyjnych wpłynie na bilans BoJ
  • Inni przedstawiciele Bank of Japan przyznali, że mogłoby to wywołać niepotrzebne turbulencje rynkowe
  • Jeden członek banku centralnego stwierdził, że stały cel inflacyjny gwarantuje mniejszą niezależność i powinien być bardziej elastyczny

Pełna treść BoJ minutes z posiedzenia, które miało miejsce 15 i 16 czerwca dostępna jest pod linkiem.

Publikacja minutes nie wywołała praktycznie żadnej reakcji na notowaniach japońskiego jena. W godzinach nocnych, po teście krótkoterminowego poziomu oporu doszło jednak do wyraźniejszych osunięć, które zepchnęły cenę ponownie poniżej pułapu 111.00:

USD/JPY H1 – fałszywe wybicie 33SMA oraz 111.00 może sugerować chęć dalszej deprecjacji w kierunku minimów poniedziałkowych

W przypadku EUR/JPY sesja azjatycka to głównie konsolidacja w wąskim zakresie, natomiast europejski poranek przynosi próbę pokonania 33SMA oraz 38,2% zniesienia Fibonacciego w okolicach 129.35:

EUR/JPY H1

Do 10 000 zł kredytu handlowego dla nowych klientów od Intel Trader. Twój kredyt handlowy wynosi 10% Twojego pierwszego depozytu wynoszącego powyżej 500 zł (w przeciągu sześciu miesięcy od założenia konta), np. z 50 zł do maksymalnych 10 000 zł.

Odchudzony kalendarz wtorkowy – na co zwrócić uwagę 25 maja?

Patrząc na poniższy kalendarz makroekonomiczny widzimy, że ciężko znaleźć w nim poważniejszą dawkę istotnych danych. O 10:00 pojawią się informację z Niemiec oraz Polski (stopa bezrobocia). W godzinach popołudniowych natomiast dwie publikacje z USA z rynku nieruchomości oraz odnośnie zaufania konsumentów:

Źródło: pl.investing.com

Dane z polski mogą być szczególnie ciekawie w obliczu obecnego układu technicznego, który fałszywie wybija 23,6% zniesienia Fibo oraz maksima czerwcowe okolic 4.2557.

EUR/PLN D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here