Naga MarketsNawet trzy rakiety mogły zostać wystrzelone z Korei Północnej w stronę Japonii – informują media. Jedna z nich z całą pewnością przekroczyła strefę powietrzną Japonii i rozbiła się na Oceanie Spokojnym w pobliżu Hokkaido. Rynki natychmiast zareagowały na wzrost napięcia na Półwyspie Koreańskim. Rośnie popyt na japońskiego jena, złoto a także… BTC. 


Hokkaido to druga co do wielkości, wysunięta na północ wyspa Japonii. Od wybrzeży Korei Północnej dzieli ją nieco ponad 1000 kilometrów. Rządowe raporty mówią o uderzeniu przynajmniej jednej rakiety w taflę oceanu w pobliżu rejonu Erimomisaki na południu wyspy

Przynajmniej jedna rakieta została wystrzelona z wschodniej części Korei Północnej i rozbiła się w oceanie u wybrzeży Hokkaido.

Niektóre źródła informują nawet o trzech pociskach skierowanych w stronę Japonii. Jedna z nich miała rozbić się już na wodach terytorialnych Japonii, druga tuż przy Hokkaido. Pojawiają się również informacje o jednej rakiecie, która w locie rozpadła się na trzy części. Tłumaczyłoby to doniesienia o trzech oddzielnych pociskach.

Działania Północnej Korei nie zostały bez echa – zarówno w sferze międzynarodowej, jak i rynków finansowych. Jak dotąd nie poznaliśmy reakcji Donalda Trumpa lecz Pentagon już zdążył uspokoić Amerykanów, że północnokoreańskie pociski nie stanowią zagrożenia dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Taka sytuacja nie miała miejsce od ośmiu lat – komentuje Tomasz Gessner z EFIX Dom Maklerski S.A. – Incydent miał miejsce o 22:58 czasu polskiego, a więc w okresie, gdy u części brokerów wygaszony jest handel kontraktami na indeksy amerykańskie (ten rusza ponownie od 23:00), stąd też na wykresach US Futures pojawiają się luki. W rezultacie nocnych informacji na rynkach mamy typowy risk off, a więc tracą rynki akcji, USD/JPY schodzi na nowe poziomy, a złoto wybija zdecydowanie kluczową strefę 1300 USD, generując długoterminowy sygnał kupna. Takie, bądź wyższe zakończenie tygodnia, pozostawiałoby na wykresie bardzo istotny technicznie ślad, a więc sygnał zmiany długoterminowego trendu na wzrostowy, na który już od kilku tygodni się zanosiło, m.in. z uwagi na sforsowanie kilkuletniej linii bessy.

Złoto pozostaje liderem wzrostów. Najbliższe wsparcie na cennym metalu znajduje się w okolicy 1340 USD:

USD/JPY testuje tymczasem ważne wsparcie w okolicy 108,20. Ruchy pary dyktowane są przede wszystkim zwiększonym popytem na jena, lecz dolar również wyraźnie traci na eskalacji konfliktu:

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

Zyskuje również złoto XXI wieku czyli Bitcoin. Giełdy w Japonii oraz Korei Południowej odpowiedzialne są za ponad 27% całkowitego wolumenu BTC. Cyfrowa waluta powoli staje się bezpieczną przystanią rynku walutowego. Niemniej jednak BTC/USD wciąż ma problemy z dotychczasowym szklanym sufitem w rejonie $4450.00

Kalendarz na wtorek, 29 sierpnia

Gorsze dane dotyczące wydatków japońskich gospodarstw domowych zostały przyćmione przez wydarzenia z regionu. Uwaga inwestorów powinna zwrócić się zatem w kierunku nadchodzących publikacji.

Pierwszą z nich będzie publikacja kanadyjskiego raportu inflacyjnego IPPI o godzinie 14:30. Wydarzeniem dnia pozostaje jednak indeks zaufania konsumentów Conference Board zaplanowany na godzinę 16:00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here