Naga MarketsPatrząc na dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny możemy stwierdzić, że koniec tego tygodnia nie zapowiada się nad wyraz spokojnie. Ostatni piątek miesiąca niesie ze sobą szereg ważnych publikacji makroekonomicznych, z których najważniejszą wydają się pierwsze szacunki amerykańskiego PKB za miniony kwartał. Uwaga rynku skupia się jednak już na przyszłotygodniowej decyzji monetarnej Reserve Bank of Australia. Czy możemy liczyć na RBA?


Rozważania na ten temat wydają się być jeszcze ważniejsze jeżeli spojrzymy na wykres AUDUSD. Ostatnie cztery dni upłynęły pod kontrolą niedźwiedzi spychając parę nawet w rejon 0,7440. Ponad stupipsowy ruch spadkowy zdaniem niektórych analityków uatrakcyjnia długie pozycje na AUD. Czy będzie okazja ku temu by je otworzyć?

Te artykuły również Cię zainteresują
Decyzja RBA już we wtorek

Za takową można uznać decyzję monetarną Reserve Bank of Australia, lecz jest ona okazją tylko z pozoru. W ostatniej ankiecie Reuters, wszyscy z przepytanych 65 analityków zgodnie stwierdzili, że RBA nie podniesie stóp na majowym posiedzeniu. Zdecydowana większość z nich nie widzi takiej możliwości w całym 2017 roku. 23 analityków uważa, że RBA będzie zmuszone zacieśnić swoją obecną politykę monetarną w połowie przyszłego roku.

Dzisiejsze dane, choć w miarę optymistyczne, nie będą stanowić podstawy do rozważań na temat zmiany wysokości głównej stopy procentowej Banku. Mogą jednak stanowić pretekst do końcowotygodniowej korekty na wykresach AUD.

Skorzystaj z oferty brokera easyMarkets już dzisiaj i ciesz się z dostępu do szerokiej klasy aktywów oraz niskich spreadów.

Dokładniejsze opis oferty bezpośrednio na oficjalnej, polskojęzycznej witrynie domu brokerskiego.

Indeks PPI za pierwszy kwartał tego roku okazał się być większy niż zakładały to prognozy i zamiast spodziewanego spadku dynamiki do poziomu 0,3%, wskaźnik utrzymał poziom 0,5% w ujęciu kwartalnym. W skali rocznej PPI przyspieszyło do 1,3% z 0,7% poprzednio.

Nieco gorzej wypadł wskaźnik kredytu sektora prywatnego – tu zamiast spodziewanych wzrostów do poziomu 0,5% m/m notuje się utrzymanie tempa na 0,3%. AUDUSD koryguje wczorajsze spadki, lecz wygląda na to, że dopiero pokonanie ostatniego lokalnego szczytu na poziomie 0,7490 będzie stanowić wstęp do głębszej korekty:

Co dziś w kalendarzu?

Piątkowa sesja zapowiada się całkiem interesująco z przynajmniej trzema ważnymi punktami dnia. Pierwszym z nich jest publikacja szacunków brytyjskiego PKB za pierwszy kwartał tego roku. Drugim Szacunki kwietniowego CPI w strefie euro.

źródło: www.investing.com

Po południu najważniejszym wydarzeniem będzie publikacja szacunków amerykańskiego PKB za pierwszy kwartał tego roku. Równolegle swoje wyliczenia Produktu Krajowego Brutto przedstawią Kanadyjczycy. Godzina 16:00 oznacza publikację wskaźników Uniwersytetu Michigan, natomiast dzień symbolicznie zakończy się wystąpieniami członków FOMC – Laela Brainarda oraz Patricka Harkera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here