Naga MarketsSesja azjatycka która miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek nie przyniosła z sobą przełomowych ruchów. Najwięcej dziać się mogło na parach powiązanych z NZD, lecz nocne ruchy NZD/USD były dość przewidywalne. Sielankowy nastrój może szybko zostać zburzony – zarówno przez zaplanowane na dzisiaj dane makroekonomiczne jak i doniesienia z Chin. 


Wygląda na to, że Chiny osiągnęły już swoje maksimum efektywności w tym roku – taki wniosek płynie z jednego z artykułów na Bloomberg.com. Po silnym początku tego roku, kiedy dobre nastroje z Chin napędzały światową gospodarkę, drugi kwartał 2017 przyniósł niewielkie spowolnienie dynamiki wzrostu najważniejszych wskaźników. Zdaniem agencji – sytuacja ta ma się pogarszać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Autorzy wskazują na szereg danych makroekonomicznych, które swoimi wartościami nie nastrajają pozytywnie. Indeks zaufania małych i średnich przedsiębiorstw znajduje się obecnie na szesnastomiesięcznym dołku (54,7) natomiast indeks produkcji przemysłu kolejowego w Chinach spadł poniżej granicznej wartości 50 punktów. Mimo wszystko znaleźć możemy również i pozytywne dane. Sentyment ankietowanych menedżerów sprzedaży wyniósł w maju 52.5 – to najwyższa wartość wskaźnika od 20 miesięcy.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Od kondycji chińskiej gospodarki zależy również kondycja całego regionu, a także świata. Australia jako kraj utrzymujący silne powiązania handlowe z Pekinem działa w tym przypadku jak papierek lakmusowy. Jednak analitycy Citi w jednej ze swoich rekomendacji walutowych nie wspominają słowem o problemach Chin. Co więcej – zalecają kupno AUD/NZD. Zdaniem banku dolar amerykański ma duże szanse na konsolidację na obecnych poziomach ze względu na nieco gorsze publikacje makroekonomiczne. Mają na tym skorzystać inne waluty G10 – w tym AUD oraz NZD.

Jednak z tych dwóch to AUD ma być zwycięzcą. Ze względu na wysokie prawdopodobieństwo rozszerzenia się spreadu na australijskich obligacjach dziesięcioletnich oraz przeciwnej reakcji obligacji nowozelandzkich długie pozycje na AUD/NZD wydają się bardzo atrakcyjne – czytamy w rekomendacji.

Utrzymujący się od marca tego roku trend spadkowy na crossie wydaje się hamować. Obecnie para znajduje się w okolicy 1,04.

Śledź komentarze i rekomendacje walutowe największych banków >>>

Co jeszcze w kalendarzu? 

Po nocnych danych z Nowej Zelandii w trakcie których poznaliśmy bilans handlu zagranicznego w maju (103 mld NZD wobec prognoz na poziomie 420 mld NZD) czeka nas jeszcze kilka ważnych punktów tego dnia.

Pierwszym z nich jest wystąpienie Mario Draghiego, który wygłosi krótkie przemówienie otwierające Forum Bankowości Centralnej EBC w Portugalii. O godzinie 12:00 poznamy czerwcowe wyliczenia sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii według CBI.

Popołudnie to już przede wszystkim dane z Stanów Zjednoczonych Najważniejszym odczytem będzie indeks zaufania konsumentów wg. Conference Board. O godzinie 19:00 Janet Yellen, prezes Rezerwy Federalnej wystąpi w British Academy w Londynie. Symbolicznym zakończeniem dnia na rynkach będzie wieczorna publikacja stanu zapasów ropy naftowej w Stanach według API.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here