Naga MarketsPierwszy poniedziałek sierpnia w Kanadzie to oficjalna data święta państwowego opisywanego zazwyczaj jako Dzień Obywatelski. W efekcie większość kanadyjskich okręgów administracyjnych korzysta dzisiaj z wolnego dnia, nie pracują również banki oraz lokalna giełda, co może przełożyć się na mniejszą płynność par z dolarem kanadyjskim.


Każda prowincja z osobnymi obrzędami

Podzielona na 10 prowincji i 3 terytoria Kanada obchodzi Dzień Obywatelski na wiele różnych sposób – w zależności od regionu kraju różnić może się oficjalna nazwa święta, forma jego obchodów oraz status prawny. Zazwyczaj jednak w tym czasie organizowane są parady, festyny na świeżym powietrzu oraz imprezy odwołujące się do historii danego regionu oraz jego najważniejszych miast i miasteczek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od strony typowo ekonomicznej, z dnia wolnego korzystają pracownicy instytucji finansowych, w tym Toronto Stock Exchange (największej giełdy papierów wartościowych w Kanadzie, będącej ósmą na świecie pod względem kapitalizacji).

Dolar kanadyjski rozpoczął świąteczny dzień bez nadmiernej zmienności, poruszając się w kanale o zakresie niespełna 25 pipsów, testując wielomiesięczny poziom S/R na 1.2650:

USD/CAD H1

W przypadku pary z euro, dolar kanadyjski walczy z dynamicznym oporem wyznaczanym przez 33SMA, poruszając się tuż nad dziennym pivotem. Istotny opór wypada w okolicach 1.4954 gdzie przebiegają maksima z dwóch ostatnich sesji i PP R1.

EUR/CAD H1

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Pusty kalendarz makroekonomiczny w pierwszej części tygodnia

Poniedziałkowa sesja pod kątem kalendarza makro nie zawiera praktycznie żadnych ciekawych pozycji. Oprócz porannych danych o szwajcarskiej inflacji oraz brytyjskim rynku nieruchomości nie znajdujemy w nich istotniejszych wskaźników:

Źródło: pl.investing.com

Uwagę warto zwrócić jedynie na wieczorne przemówienia dwóch przedstawicieli FOMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here