Naga MarketsInwestorzy nie uwierzyli wczorajszym zapewnieniom FED co do normalizacji bilansu

Przedstawiciele FOMC we wczorajszej publikacji protokołów z marcowego posiedzenia polityki pieniężnej próbowali poinformować rynki o planach normalizacji bilansu finansowego – traderzy nie rzucili się jednak optymistycznie do kupna dolara. Najprawdopodobniej nie wierzą w zapewnienia FED, która jak na razie nie zaprezentowała żadnych konkretów.


Mieszana sytuacja na dolarze amerykańskim po FOMC minutes

Chociaż FED chce rozpoczynać normalizację bilansu to wielu analityków jest przekonania, że do ruchu nie dojdzie aż do końca dekady. Nie powinniśmy bowiem mylić samych rozmów nad takim rozwiązaniem, z jego rzeczywistym wprowadzeniem.

Rezerwa Federalna sama przyznała, że zanim dojdzie do redukcji rozbrzmiałego do $4,5 biliona dolarów bilansu, proces podwyżek stóp procentowych musi być już zaawansowany, jak na razie jesteśmy natomiast po kilku ruchach na stopach od prawie dekady.

Przyjrzyjmy się jednak wykresom. Poniżej notowania EUR/USD. Na czerwono zaznaczono świecę godzinową z momentu publikacji. Początkowo dolar się umacnia, ostatecznie jednak cena powróciła w okolice szczytów środowych, gdzie cały czas próbuje się utrzymywać:

EUR/USD H1 – 1.0680 blokuje dalszą aprecjację

Bardzo zbliżony układ obserwujemy na GBP/USD, wyznaczyć można nawet podobnie ułożoną horyzontalną linię oporu:

GBP/USD H1

W przypadku AUD/USD oraz USD/CAD widoczne jest umocnienie dolara, jest to jednak spowodowane głównie słabością Aussie oraz Loonie. Na USD/JPY natomiast dynamiczne osunięcia i retest wtorkowych minimów:

USD/JPY H1

Śledzisz rynki finansowe? Sprawdź rozwiązania szyte na miarę lub załóż darmowy rachunek demo >>>

STO Markets rozszerza swoją ofertę na polskich klientów, oferując konkurencyjne warunki handlowe.

Sporo wystąpień oficjeli banków centralnych – przygotowanie do czwartkowej sesji

Do tej pory poznaliśmy wyniki zamówień fabrycznych w Niemczech, których dynamika odbijała od ujemnych poziomów styczniowych (+3,4%), jednak nie tak silnie jak spodziewali się analitycy (+4,0%). W kolejnej części dnia sporo przemówień oficjeli banków centralnych:

Źródło: pl.investing.com

Z twardych wskaźników makroekonomicznych skupimy się natomiast na godzinie 14:30 i danych amerykańsko-kanadyjskich. O 13:30 warto śledzić również publikację ECB minutes.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here