Naga MarketsW godzinach nocnych naszego czasu Bank Rezerw Australii (RBA) opublikował protokoły z posiedzenia dotyczącego polityki pieniężnej. Zapisy dokumenty spowodowały silniejszą deprecjację dolara australijskiego na najważniejszych parach walutowych. Szczegóły wewnątrz porannego przeglądu makro.


Słaby rynek pracy i zadłużenie gospodarstw domowych – podsumowanie RBA minutes

Pełna treść protokołów z ostatniego posiedzenia RBA dostępna jest pod linkiem. Poniżej znaleźć można natomiast wypunktowane najważniejsze nagłówki i zapisy dokumentu:

  • Rynek pracy wypada słabiej od oczekiwań, dynamika wzrostu zarobków również nie spełnia projekcji
  • Konsumpcja gospodarstw domowych spowalnia
  • Ceny towarów powinny poprawić wyniki krajowych przychodów w Q1
  • RBA widzi wzrastające ryzyko długu gospodarstw domowych oraz rynku mieszkaniowego
  • Najnowsze dane wskazują, że globalna dynamika PKB wzrasta
  • Chińska gospodarka w górę, istnieje jednak ryzyko ze strony USA
  • Zbyt drogi AUD utrudni wprowadzenie zmian ekonomicznych
  • CPI powinno pokonać poziom 2% w 2017 roku

Chociaż większość powyższych to „standardy”, które RBA serwuje praktycznie podczas każdego spotkania, to na parach z AUD i tak obserwowaliśmy reakcję spadkową. Na waluty Antypodów bardzo niekorzystnie działają bowiem komentarze mówiące, że ich zbyt wysoka wycena negatywnie przekłada się na projekcje dynamiki gospodarczej.

Na wykresach z AUD od razu widać, że RBA minutes wywołały deprecjację. AUD/USD tracił od opublikowania dokumentu ponad 40 pipsów, w tym momencie zatrzymując się w okolicach poziomu pivot, 38,2% zniesienia Fibonacciego oraz minimów z 14 kwietnia:

AUD/USD H1

Gdy poszerzymy jednak perspektywę to widzimy, że w piątek notowania nieudolnie testowały konfluencję oporów w okolicach 0.7600, co mogło wzmocnić obserwowaną do tej pory deprecjację. Ze spadkami celujemy w 0.7500.

AUD/USD D1

Jeszcze dynamiczniejsze osunięcia mogliśmy obserwować na AUD/NZD. Deprecjację zatrzymała dopiero linia trendu rysowana od jedenastu dni, jednak notowania spadły poniżej szerokiej strefy wsparcia. Sygnałem potwierdzającym chęć kontynuacji osunięć będzie wybicie wspomnianej LT:

AUD/NZD H1

Wracamy na pełne obroty – podsumowanie materiałów wielkanocnych

Święta wielkanocne już za nami, portal Comparic.pl wraca więc na pełne obroty. Pozwólmy sobie jednak podsumować materiały, które przygotowaliśmy dla Państwa w trakcie świątecznego, długiego weekendu:

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Na co zwrócić uwagę we wtorkowym kalendarzu – przygotowanie do sesji?

Patrząc w kalendarz makro od razu widzimy, że rynek nie rozkręci się jeszcze w pełni. W trakcie sesji europejskiej brak jakichkolwiek istotniejszych publikacji, najważniejsze pojawią się o 14:30 i będą dotyczyły amerykańskich pozwoleń na budowę, housing starts oraz kanadyjskich zakupów zagranicznych papierów wartościowych. Dodatkowo po godzinie 15:00 pojawią się informację o produkcji przemysłowej Stanów Zjednoczonych i istotny dla inwestorów zainteresowanych na NZD indeks światowych cen produktów mlecznych:

Źródło: pl.investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here