Naga Markets



Piątkowa sesja, a szczególnie jej pierwsza część upłynie niezwykle spokojnie. W kalendarzu makroekonomicznym brak ważniejszych odczytów, przez co do głosu dochodzi technika… i sentymenty. Te są nie szczególnie pozytywne w stosunku do dolara amerykańskiego, który wyraźnie cierpi z powodu ostatnich komentarzy członków Fed. Rezerwa Federalna nie zamierza spieszyć się z podwyżką stóp procentowych…


Przynajmniej tego zdania jest Neel Kashkari z Fed Minneapolis. Biorąc udział w sesji pytań i odpowiedzi w Edina Rotary Club Kashkari nie mógł uniknąć tematu przyszłych działań Rezerwy Federalnej.

Te artykuły również Cię zainteresują




Zdaniem szefa Fed Minneapolis, obecnie bardzo ciężko debatować nad tym, czy Stany Zjednoczone mogą osiągnąć tempo wzrostu gospodarczego na poziomie 3%. W opinii Kashkariego powinniśmy skupić się na wypełnieniu bieżących celów Fed, zanim zostaną one przesunięte w bardziej ambitnym kierunku.

Kashkari wyraźnie liczy również na prezydenta Trumpa i jego reformę podatkową. Członek Fed wyraził nadzieję, że Trump nie ograniczy się jedynie do zapowiadanych obniżek podatków, lecz gruntownie zreformuje politykę fiskalną państwa, której Stany tak bardzo potrzebują. Zebranych nie zaskoczył również gołębii ton do którego Kashkari zdążył już nas przyzwyczaić. Nie widzę powodu dla którego powinniśmy spieszyć się z kolejną podwyżką stóp procentowych – stwierdził w Edina.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

 

Ta gołębia wypowiedź wyraźnie popsuła jastrzębie nastroje jakie jeszcze wczoraj obserwowaliśmy na indeksie dolara. Zielony wyraźnie ma problem z pokonaniem poziomu 94,00, a dziś od samego rana obserwujemy postępującą korektę wczorajszych wzrostów:

Wzrostów nie ratuje również Robert Kaplan. Na jednej z konferencji w Teksasie wyraźnie zwrócił uwagę na siłę dolara jaką obserwujemy od przynajmniej kilku lat. Zdaniem członka Fed słabsza waluta pozytywnie wpłynie na kondycję gospodarki kraju. USD/JPY rozpoczyna trzeci dzień spadków:

Na co zwrócić uwagę w piątek, 18 sierpnia?

Przed południem w kalendarzu makroekonomicznym niewiele się dzieje. Najważniejszym odczytem był opublikowany o godzinie 8:00 raport inflacji PPI w Niemczech. Dane naszego zachodniego sąsiada okazały się być nieco bardziej optymistyczne niż to zakładano.

Handlujący na parach z polskim złotym zwrócić powinni uwagę na godzinę 14:00. Wówczas opublikowane zostaną wskaźniki produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej za lipiec. Pół godziny później, o 14:30 nastąpi prawdopodobnie główna publikacja dnia czyli kanadyjska inflacja CPI. Prognozy wskaźnika w ujęciu rocznym mówią o przyspieszeniu tempa wzrostu cen do 1,2%. Dzień symbolicznie zakończy publikacja wstępnych wyliczeń indeksu Uniwersytetu Michigan.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here