Naga MarketsGłówna para walutowa ma za sobą kilka nadzwyczaj dobry sesji. Gdyby tydzień miał zakończyć się już dziś, ostatnie wzrosty byłyby najsilniejszymi od połowy maja i drugimi co do wielkości w całym roku 2017. Euforia byków musi się jednak kiedyś skończyć i coraz szersza grupa analityków zadaje sobie pytanie – dokąd dotrze EUR/USD?


 Para po nocnych wzrostach znalazła się powyżej poziomu 1,14000. Obecne poziomy ostatni raz widziane były w czerwcu 2016 roku! Z całą pewnością byki obecne na parach powiązanych z euro mają powody do świętowania, lecz im wyżej znajduje się EUR, tym obawy przed niekontrolowanym spadkiem stają się większe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kierunek północ? 

Jednym z pierwszych banków, które zaktualizowały swój pogląd na EUR/USD jest Deutsche Bank. Analitycy DB przekonują, że zmiana dotychczasowych prognoz nie jest wynikiem czynników fundamentalnych, a raczej kulminacją kilku innych, które ostatecznie poprawiają pogląd na parę.

Deutsche Bank oczekuje, że EUR/USD przynajmniej przetestuje okolice 1,16 przed końcem 2017 roku. Do tej pory analitycy DB prognozowali… spadek wyceny EUR do poziomu 1.03 USD.

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz.

Z kolei Credit Agricole poddaje w wątpliwość trwającą byczą euforię. Analitycy francuskiego banku przyznają, że komentarze Mario Draghiego w pełni usprawiedliwiają obecne ruchy euro i sami oczekują dalszych wzrostów. Mimo wszystko należy pamiętać o twardych danych makroekonomicznych. Te pojawią się już w najbliższy piątek, gdy Eurostat opublikuje szacunkową wartość czerwcowego HICP. Droższe euro może ograniczyć wzrost wskaźnika, co przełoży się na… spadek byczego entuzjazmu – przekonują analitycy.

Śledź komentarze Dużych Graczy w naszym dziale>>>

Co dziś w kalendarzu? 

Po nocnej publikacji japońskiego raportu dotyczącego sprzedaży detalicznej w maju (wzrost o 2% r/r wobec prognoz na poziomie 2,6%) USD/JPY testuje od góry pokonane jeszcze wczoraj górne ograniczenie konsolidacji:

Przedpołudnie na rynkach będzie względnie spokojne. Danymi, które ze względu na ostatnie wzrosty EUR mogą wpłynąć na wycenę wspólnej waluty są indeksy nastrojów.

Korzystasz już z kalendarza makroekonomicznego Comparic?

O godzinie 14:00 Niemcy opublikują wstępne dane dotyczące inflacji HICP. Pół godziny później będziemy mieć do czynienia z najważniejszymi publikacjami dzisiejszego dnia. Finalny odczyt amerykańskiego PKB za pierwszy kwartał tego roku ma według prognoz wynieść zaledwie 1,2% wobec 2,1% poprzednio. Ta lub niższa wartość prawdopodobnie pogłębi spadki dolara, doprowadzając do kontynuacji wzrostów na EUR/USD. Jak co tydzień w czwartek poznamy również raport dotyczący liczby złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here