Naga MarketsWtorek, ponownie jak poniedziałek rozpoczynamy informacjami z Australii. Wczoraj wsłuchiwaliśmy się w słowa gubernatora Banku Rezerw (RBA) Kraju Kangurów, dzisiaj natomiast o 03:30 czasu środkowoeuropejskiego pojawiły się protokoły z czerwcowego posiedzenia.


Ograniczona reakcja po publikacji, dopiero Europa „wyciąga” Australijczyka

W momencie samej publikacji protokołów (których pełna treść dostępna jest pod linkiem), AUD/USD reagował początkowym umocnieniem w zakresie kilkunastu pipsów, to zostało jednak bardzo szybko zniesione.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najważniejsze nagłówki z dzisiejszych minutes podawane przez agencję prasową Reutera dostępne poniżej:

  • Należy nadal utrzymać akomodacyjną politykę pieniężną
  • RBA uważnie śledzi zmiany na rynku pracy oraz rynku nieruchomości
  • Istotne utrzymanie ściśłej współpracy z innymi organami państwowymi
  • Niska dynamika przychodów gospodarstw domowych w połączeniu z zacieśnionymi warunkami pożyczkowymi wpłynie negatywnie na konsumpcję
  • Dynamika zarobków utrzyma się na niskich poziomach przez pewien czas
  • Liczba miejsc pracy powinna zwiększać się coraz szybciej, stopa bezrobocia jednak nadal wysoko
  • Zbyt silny AUD utrudni wprowadzanie korzystnych zmian gospodarczych

Protokoły nie pokazały tak naprawdę nic nowego, a ich ogólny ton przechyla się wyraźnie w gołębią stronę. Jak wspomniano powyżej, w pierwszej chwili AUD/USD nie wykazywał większego zainteresowania publikacją. Dopiero traderzy z Europy pomogli Aussie rozrysować nowe maksima sesyjne:

AUD/USD M5 – po teście minimów sesyjnych, notowania odbijają powyżej 0.7600, testując obecnie od góry 61,8% zniesienia Fibonacciego.

W przypadku AUD/NZD sytuacja jest jednak zgoła odwrotna. Protokoły RBA doprowadziły do rozrysowania podażowego pin bara i od tego czasu notowania cały czas się osuwają testując okolica minimów 1.0490 oraz dziennego pivota. W tym momencie cena znajduje się na wysokości dołków wtorkowych:

AUD/NZD M5

Analizując sentymenty co do notowań AUD/USD wśród klientów brokera Dukascopy Europe widzimy bardzo silny spadek długich pozycji na Aussie – w przeciągu ostatnich 24 godzin zmniejszyły się o ponad 39% na rzecz pozycji krótkich:

Śledź indeks nastrojów dzięki specjalnemu widżetowi dostępnemu na łamach Comparic.pl.

Banki centralne zdominują wtorkowy trading?

Oprócz nocnych RBA minutes w trakcie sesji z 20 czerwca wysłuchamy wystąpień aż czterech przedstawicieli światowej bankowości centralnej. Pełna lista dostępna poniżej:

  • Fischer (FED) – godzina 09:15 – będzie jednym z głównych gości podczas konferencji w Amsterdamie, jednak jego wystąpienie jest niedostępne dla prasy. Media będą czekały na komentarze po zakończeniu spotkania
  • Carney (BoE) – 09:30 – Carney wygłosi istotne przemówienie po czwartkowej decyzji BoE, które zostało opóźnione z powodu londyńskiego pożaru.
  • Jordan (SNB) – 10:45 – w zeszłym tygodniu prezes SNB również zabierał głos i nie powiedział nic nowego. Byłoby szokiem, gdyby dzisiaj zdecydował się zaskoczyć rynki
  • Rosengren (FED) – 14:15 – Chociaż konferencja, w której Rosengren bierze udział będzie raczej mało interesująca dla rynków, to oficjel FED nigdy nie stronił od dzielenia się swoimi opiniami odnośnie polityki pieniężnej USA.

Partnerem porannego przeglądu makro jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek handlowy już teraz

Co jeszcze w kalendarzu? Przygotuj się do handlu

Oprócz przemówień polityków, warto dzisiaj zwrócić uwagę na polską sprzedaż detaliczną oraz dane z Kanady i USA:

Źródło: pl.investing.com

Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, kalendarz 20 czerwca nie należy do najbardziej opasłych, sytuacja zmieni się jednak w drugiej połowie tygodnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here