Naga MarketsOkres pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem nie należy do nadzwyczaj aktywnych na rynkach finansowych. Pomimo, że Wall Street działa już od wczoraj (Amerykanie nie obchodzą drugiego dnia świąt) to ciężko cokolwiek powiedzieć o wczorajszej sesji. S&P500 zakończyło dzień 0,11% pod kreską, nieco więcej stracił Nasdaq (-0,34%), z kolei Dow Jones praktycznie pozostał bez zmian (-0,03%). 


Nieco więcej działo się na rynku, który rzeczywiście nigdy nie śpi. Bitcoin zyskał już ponad 40% od momentu utworzenia ostatniego, lokalnego dołka w rejonie $11500.BTCUSD dzięki TradingView

Z technicznego punktu widzenia BTCUSD wciąż jednak pozostaje w korekcie. Obecnie najważniejszym oporem pozostaje zniesienie 61,8 ostatnich spadków, kolejnym sufitem będzie ostatnie all time high

BTCUSD dzięki TradingView

Dolar słabszy pod koniec roku

Donald Trump podpisał w miniony czwartek ustawę reformującą amerykański system podatkowy. Komentatorzy zgodnie przyznają, że wprowadzony w życie plan Republikanów to największe jak dotąd legislacyjne zwycięstwo gabinetu Trumpa.

I rzeczywiście tak jest – podpisana przez Trumpa ustawa to pierwsza od lat .80 reforma amerykańskiego systemu podatkowego. Jednocześnie prezydent pochwalił niektóre z wielkich przedsiębiorstw, które zapowiedziały przyznanie swoim pracownikom świątecznych premii. Wśród nich znalazły się Boeing, Wells Fargo, Comcast czy AT&T. Trudno się dziwić hojności zarządów, które dzięki nowym przepisom płacić będą zdecydowanie niższy, 21% (zamiast 35% obecnie) podatek dochodowy. Nowe przepisy mają wejść w życie już w 2019 roku.

Sondaże pokazują jednak, że około dwóch trzecich Amerykanów nie jest zadowolona z nowych przepisów. Przeciwnicy reformy przekonują, że na jej zapisach najbardziej skorzystają najbogatsi oraz korporacje. Jednocześnie, dzięki zmianom uchwalonym przez Republikanów deficyt budżetowy Stanów Zjednoczonych ma wzrosnąć o półtora biliona dolarów w ciągu kolejnej dekady. Dolar w środowy poranek pozostaje jedną z najsłabszych walut z koszyka G10:

źródło: www.finviz.com

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 27 grudnia

Poświąteczna sesja nie będzie należeć do szczególnie aktywnych pod kątem liczby publikacji makroekonomicznych. Przed południem nieco większe zainteresowanie inwestorów może wzbudzić raport British Bankers Association dotyczący liczby zatwierdzonych wniosków o kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii. Prognozy wskaźnika kształtują się na nieco wyższym poziomie niż ostatnio (40,5 tys.) tj. 40,6 tysięcy wniosków. 

Najważniejszym punktem dnia będzie godzina 16:00. Wówczas opublikowane zostaną dwa ważne z punktu widzenia rynku raporty. Pierwszym z nich będzie grudniowe Consumer Confidence. Od sześciu miesięcy wartość indeksu zaufania nieustannie rośnie – prognozy grudniowej publikacji zakładają jednak delikatny spadek z poziomu 129,5 do 128,1. Drugą publikacją jest z kolei indeks podpisanych umów kupna domów za listopad. Rynkowy konsensus wskaźnika ukształtował się na poziomie -0,4% m/m. Dzień na rynkach symbolicznie zakończy cotygodniowy raport API dotyczący zmiany poziomu zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here