Naga MarketsOstrożny Fed, dobre dane makroekonomiczne, rekordy na chińskiej giełdzie – wszystkie te czynniki sprawiają, że koniunktura na rynkach wschodzących pozostaje dobra. W takich okolicznościach dobrze radzi sobie też polski złoty, który jest najmocniejszy wobec dolara od października 2015 roku.


Mocny PLN, czy słaby USD?

Ostatnie umocnienie złotego wobec amerykańskiej waluty to głównie zasługa słabości tej ostatniej oraz dobrej koniunktury na rynkach wschodzących i mocnego euro. Po krótkiej nerwowości na przełomie czerwca i lipca na rynki wrócił optymizm i widać to było już wczoraj na rynkach europejskich, gdzie giełdy notowały solidne wzrosty. Były one kontynuowane w Azji, szczególnie po świetnych danych z Chin.

“Okazało się bowiem, że nie tylko kraj ten wypracował większą nadwyżkę handlową, ale przede wszystkim wzrosły wolumeny handlowe, szczególnie import. To zaś oznacza popyt na produkty z innych krajów, m.in. z Europy. Ponieważ ewentualne mocne spowolnienie w Chinach jest zagrożeniem numer jeden dla ożywienia w Europie, a tym samym dla dobrej koniunktury w Polsce, te dobre dane pokazują, że taki negatywny scenariusz przynajmniej na razie się nie materializuje” – komentuje Przemysław Kwiecień z X-Trade Brokers.

Źródło: Stooq.pl

Dla USD/PLN najważniejszym odczytem czwartkowym mogą być dane o inflacji producenckiej w Stanach Zjednoczonych, które zostaną opublikowane o 14:30.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

Źródło: Stooq.pl

Kolejny dzień wystąpienia Yellen w Kongresie – przygotowanie do sesji 13 lipca

Po emocjach związanych z środową sesją, kalendarz makroekonomiczny w czwartek prezentuje się ponownie zdecydowanie spokojniej. Poranek w Europie przyniesie wyniki inflacyjne głównych gospodarek – Niemiec, Francji i Hiszpanii:

Godziny popołudniowe to natomiast odczyty jobless claims w USA, dane z kanadyjskiego rynku pracy i rezultaty inflacji producenckiej (PPI). Dodatkowo rynki wysłuchają kolejnego przemówienia Janet Yellen przed Kongresem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here