Naga Markets20 lutego na rynkach zabraknie jednego z najważniejszych graczy – Stanów Zjednoczonych – w związku z obchodami Dnia Prezydentów upamiętniającego urodziny Georga Washingtona oraz pozostałych sterników amerykańskiej polityki. W efekcie lokalne giełdy nie pracują, a traderzy cieszą się wydłużonym weekendem.


Spadek japońskiego bilansu handlowego – co z JPY?

W godzinach nocnych (00:50 naszego czasu) poznaliśmy dane makroekonomiczne z Japonii dotyczące zmiany wartości eksportowo-importowych. Dynamika importu w styczniu wzrastała o 8,5%, natomiast eksportu spowolniła do 1,3% w efekcie zmniejszając łączną wartość bilansu do 0,16 biliona jenów.

Jeżeli chodzi o USD/JPY, to po trzecim teście 115.00 w przeciągu ostatniego miesiąca (poziom pokrywał się ze średnią ruchomą i 23,6% zniesienia Fibonacciego), notowania zaczęły się osuwać. Początek nowego tygodnia przynosi jednak delikatną korektę na korzyść USD:

USD/JPY D1

CMC Markets oferuje miesięczne upusty transakcyjne dla najbardziej aktywnych inwestorów. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy należą się również Tobie, już teraz zapoznaj się z ofertą promocyjną brokera.

Dzień Rodziny i Dzień Prezydentów – dlaczego Ameryka Północna cieszy się długim weekendem?

Obchody Dnia Prezydentów przypadają zawsze na 3 poniedziałek lutego. Święto zostało ustanowione w 1879 roku decyzją Kongresu USA jako George Washington’s Birthday (urodziny Waszyngtona) dla upamiętnienia przypadających 22. lutego urodzin pierwszego amerykańskiego prezydenta. Dla Amerykanów jest to okazja między innymi do skorzystania z wyprzedaży sklepowych i długiego weekendu.

Kanadyjski Dzień Rodziny również wypada co roku w 3 poniedziałek lutego – w niektórych prowincjach występuje jednak pod inną nazwą lub obchodzony jest w inny dzień. Należy zauważyć, że urzędnicy państwowi nie korzystają wtedy z przywilej wolnego dnia, tylko normalnie pracują. Święto po raz pierwszy obchodzono w 1990 w Albercie w celu propagowania wartości rodzinnych dając familiom możliwość spędzenia czasu razem. Od tego czasu obchody spopularyzowały się w pozostałych częściach kraju.

Zarówno w USA i w Kanadzie 20 lutego nie będą funkcjonowały giełdy co zdecydowanie może zmniejszyć płynność na amerykańskich i kanadyjskich instrumentach oraz parach walutowych. Zmianie ulegają również harmonogramy handlowe brokerów – warto zapoznać się z informacjami, które na ten temat z pewnością przekazał Państwa dom maklerski.

Spokojny kalendarz na początek tygodnia

Na start sesji europejskiej rynki zapoznały się ze styczniowymi wartościami niemieckiego PPI, którego dynamika wzrastała w ujęciu rdr do 2,4% (z 1,0%), a w ujęciu mdm do 0,7% (z 0,4%). Dane nie cieszyły się jednak większym zainteresowaniem i przeszły przez rynek bez echa. Popołudniu uwagę zwrócić można ewentualnie na kanadyjską sprzedaż hurtową za grudzień, jednak również nie będzie to bardzo istotna publikacja.

Kalendarz na pozostałą część tygodnia zaprezentowano poniżej:

Źródło: pl.investing.com

W pozostałe cztery dni nie będziemy mogli narzekać na brak publikacji makroekonomicznych. Jak widać na powyższym kalendarzu najciekawiej zapowiada się środa i wyniki brytyjskiego PKB, europejskiej inflacji oraz  publikacja protokołów z posiedzenia FOMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here