Naga MarketsChociaż na pierwszy rzut oka środowy kalendarz makroekonomiczny nie kryje w sobie zbyt wiele istotnych publikacji, to warto zwrócić uwagę na godzinę 15:30. Właśnie wtedy rozpocznie się panel dyskusyjny podczas forum EBC odnośnie bankowości centralnej, w którym udział wezmą przedstawiciele „czterech gigantów”.


ECB Forum on Central Banking powraca do portugalskiej Sintry

Europejski Bank Centralny w portugalskim mieście Sintra co roku (zazwyczaj pod koniec czerwca) organizuje forum poświęcone bakowości centralnej. 28 czerwca to ostatni dzień konferencji, podczas którego wysłuchamy między innymi panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli jednych z największych banków centralnych na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
O 15:30 na scenie pojawi się Mark Carney reprezentujący Bank Anglii, Mario Draghi z EBC, Haruhiko Kuroda będący gubernatorem Banku Japonii oraz Stephen Poloz zarządzający Bankiem Kanady. Dyskusję moderować będzie Karnit Flug z Banku Izraela. Pełny program dzisiejszego panelu znajduje się na stronie Europejskiego Banku Centralnego. Relacje będzie można śledzić natomiast bezpośrednio na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=7nCxSwYE_ks

Chociaż ciężko się spodziewać, że „czwórka gigantów” będzie zagłębiała się poważniej w problemy polityki pieniężnej swoich jurysdykcji, to inwestorzy będą z ciekawością obserwowali wystąpienie, a na walutach można spodziewać się wzmożonej zmienności.

EUR/USD jak na razie cieszy się wzmożonym popytem, pogłębiając maksima rozrysowane w trakcie wtorkowej sesji. Inwestorzy będą obecnie liczyli na re-test poziomu 1.1300 jako nowego wsparcia. Cena Eurodolara znajduje się najwyżej od sierpnia zeszłego roku. Do górnego ograniczenia ponad dwuletniej konsolidacji cenie jednak jeszcze sporo brakuje. Te wyznaczyć można w okolicach 1.1456 (poziom wielokrotnie zatrzymywał chęć silniejszej aprecjacji:

EUR/USD W1

Przed dzisiejszym wystąpieniem w trakcie panelu dyskusyjnego, Stephen Poloz z BoC dostarczył wczorajszego wieczora silnie jastrzębie komentarze. Stwierdzenia mówiące, że kanadyjskie PKB powinno utrzymać się zdecydowanie powyżej trendu i że polityka cięcia stóp procentowych w pełni spełniła swoją rolę doprowadziło do wyraźniejszej deprecjacji na USD/CAD:

USD/CAD D1 – drugi dzień osunięć z rzędu i pokonanie minimów czerwcowych. Para znowu zmierza w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji rozgrywanej od wrześniowych minimów

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz.

Zapasy ropy i dane z rynku nieruchomości – uwaga na popołudniowe dane

W centrum uwagi środowej sesji znajdą się dane prezentowane popołudniu dotyczące indeksu podpisanych umów kupna domów oraz zapasów ropy naftowej w USA. Analitycy spodziewają się kolejnego wyraźnego osunięcia ilości baryłek amerykańskiej ropy w magazynach. Publikacja jest niezwykle istotna dla USD/CAD oraz WTI crude oil wywołując zazwyczaj silne, krótkoterminowe ruchy:

Ropa WTI H1 – na pomarańczowo zaznaczono reakcje ceny czarnego złota na publikację informacji o amerykańskich zapasach

Na sam koniec rzut oka na dzisiejszy kalendarz:

Źródło: Kalendarz makroekonomiczny portalu Comparic.pl


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here