Naga MarketsDziś, w środę 24 maja wszyscy skupiają się na zaplanowanej na godzinę 20:00 publikacji minutek FOMC. Sprawozdanie z ostatniego posiedzenia Komitetu zazwyczaj jest żywo przyjmowane przez rynek. Dziś jednak, zainteresowanie tą publikacją może się intensyfikować – głównie za sprawą zbliżającego się czerwcowego posiedzenia FOMC.


Wczoraj, późnym wieczorem mieliśmy okazję wysłuchać wystąpienia członka Fed, Patricka Harkera. Kierujący pracą Fed Philadelphia Harker dość jastrzebio wypowiedział się na temat ścieżki podwyżek Rezerwy. Trzy podwyżki stóp w 2017 roku to właściwy scenariusz dla gospodarki – miał stwierdzić Harker w Nowym Jorku. Jego zdaniem, czerwcowa decyzja o zaostrzeniu amerykańskiej polityki monetarnej jest wyraźnie możliwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jedynym czynniikiem, który może powstrzymać Fed przed zmianą poziomu stóp procentowych w czerwcu jest negatywna niespodzianka w poziomie inflacji. Harker zauważył ostatnie osłabienie dynamiki wzrostu cen w gospodarce, jednak uważa, że jest to efekt przejściowy. USD/JPY po wczorajszym wybiciu kanału o lekkim nachyleniu spadkowym kontynuuje swoją podróż na północ. Para zbliża się powoli do strefy oporu w rejonie 112,10/20:

Krótko przed godziną 1:00 poznaliśmy również bilans handlowy Nowej Zelandii. Dane ponownie pozytywnie zaskoczyły rynek i w ujęciu rocznym deficyt w handlu zagranicznym zmniejszył się do 3,48 mln NZD. W nocy NZD/USD przetestowało strefę wsparcia w okolicy poziomu 0,6990:

Co jeszcze w kalendarzu?

Przedpołudnie pod kątem publikacji makroekonomicznych będzie raczej mało interesujące dla rynku. Pozytywnie zaskoczył niemiecki wskaźnik klimatu konsumenckiego GfK. Kwadrans przed godziną 15:00 głos zabierze Mario Draghi. Prezes EBC weźmie udział w konferencji organizowanej przez Bank Hiszpanii.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z bogatej oferty instrumentów eToro>>>

O godzinie 16:00 nasze oczy zwrócą się w kierunku Ameryki i publikowanego tam raportu dotyczącego poziomu sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym. O godzinie 16:00 Bank of Canada podejmie decyzję dotyczącą wysokości stóp procentowych. Zdaniem części analityków będzie to jednak wydarzenie typu non-event. Nikt nie spodziewa się bowiem by Kanadyjczycy zmienili swoją dotychczasową politykę monetarną.

Jak zwykle w środy, godzina 16:30 to czas gdy publikowany jest raport dotyczący poziomu amerykańskich zapasów ropy naftowej. Dzień symbolicznie zakończy publikacja wspomnianych już minutek FOMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here