Naga MarketsW najnowszej rekomendacji traderów instytucjonalnych Citi, znalazła się między informacja o długich pozycjach na USD/JPY, celujących w istotny historycznie poziom S/R zlokalizowany na 111.50.


Krótkoterminowe wzrosty w tendencji spadkowej

Citi nie ukrywa, że na wykresie USD/JPY przeważają obecnie spadki kontynuowane od maksimów lipcowych. Dostrzegają jednak pojawienie się krótkoterminowej bazy, która sugeruje chęć krótkoterminowej korekty wzrostowej. W związku z tym bank rekomenduje longi od 109.30 celujące w 111.50, ze zleceniem zabezpieczającym na 107.85.

Te artykuły również Cię zainteresują
USD/JPY D1 oczami Citi – propozycja longa

W szerszym ujęciu natomiast instytucja spodziewa się kontynuacji ruchów spadkowych. Okazją otwarcia shorta będzie właśnie re-test poziomu 111.50, który obecnie wspiera dodatkowo średnia ruchoma 33 SMA. Docelowe poziomy pozycji krótkiej w tym przypadku znajdują się właśnie na 109.30 oraz 107.85.

Citi jednocześnie zastrzega, że jeżeli na przestrzeni obecnego tygodnia 109.30 nie zostanie wyraźniej pokonany, scenariusz wzrostów korekcyjnych może zostać zaburzony. Wtedy właściwym kierunkiem ruchu pozostanie deprecjacja.

Uzyskaj dostęp do rekomendacji dużych instytucji bankowych oferowany przez X-Trade Brokers (XTB). Sprawdź szczegóły!

O tym się mówiło – podsumowanie najważniejszych wydarzeń

Wakacyjny kalendarz makroekonomiczny – sesja 22 sierpnia

W trakcie wtorkowego handlu kalendarz makro schodzi na drugi plan – oprócz godziny 11:00 i publikacji indeksów ZEW oraz 14:30 i danych o kanadyjskiej sprzedaży detalicznej nie znajdujemy w nich innych ciekawych pozycji:

Źródło: pl.investing.com

W związku z tym – przynajmniej teoretycznie – pary walutowe nie powinny być narażone na niespodziewane ruchy i nagły wzrost zmienności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here