Naga MarketsMoney, pieniądze, ComparicWczorajsze zamknięcie na rynkach przyniosło dynamiczniejsze ruchy między innymi na USD/CAD oraz NZD/USD sygnalizując kolejną falę korekty wzrostowej dolara amerykańskiego, które indeks od początku roku tracił już kilkanaście procent (wobec głównych walut). Dzięki wspomnianym ruchom, zarówno Loonie jak i Kiwi pokonały istotne strefy S/R.


Nocne dane ruszają AUD w górę i w dół

W godzinach nocnych pojawiła się seria odczytów o średnim znaczeniu makroekonomicznym – między innymi z Australii oraz z Chin. Indeks zaufania konsumentów według NABP publikowany o 03:30 umocnił AUD, jednak późniejsze dane dotyczące eksportu i importu Kraju Środka doprowadziły do deprecjacji pary walutowej (ze względu na spadek dynamiki eksportowej z 11,3% do 7,2%).

Te artykuły również Cię zainteresują
AUD/USD M5 – reakcja ceny na dwie paczki danych

Na wykresach zarówno H4 i D1 widzimy, że ostatnia domknięta świeca to podażowy pin bar pod istotnym oporem 0.79350, który testowany był również w trakcie wtorkowej sesji. Taki układ można uznać, za pełnoprawną formację do wejścia w krótką pozycję:

AUD/USD D1

Partnerem przeglądów makroekonomicznych jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

CAD i NZD walczą z istotnymi poziomami – przed nami pogłębienie korekty USD?

Po czteromiesięcznym rajdzie spadkowym na USD/CAD, który osłabił cenę o 1400 pipsów i re-teście minimów z maja 2016 roku, popularny Loonie odrobił już 300 punktów, zamykając się w poniedziałek nad strefą 1.2655. W miejscu tym wypadają minima z czerwca 2016, poziom potwierdzał swoją istotność również w przeszłości:

USD/CAD D1 – spojrzenie na szerszy kontekst i tempo osiągnięcia mierzonego zasięgu pokonanej konsolidacji

Schodząc interwał niżej obserwujemy udany re-test poziomu od góry (zaznaczony pin bar):

USD/CAD H4

W przypadku NZD/USD rajd od maja może nie był aż tak imponujący, pozwolił jednak zarobić ponad 700 pipsów. Obecnie trwająca korekta zniosła w poniedziałek notowania poniżej maksimów z lutego 2017 (konfluencja poziomów 0.7390, 0.7374 oraz 23,6% zniesienia Fibonacciego). W tym momencie niezbędny będzie re-test pokonanej strefy od drugiej strony (jako nowego oporu):

NZD/USD D1

Powodem do wzmożonej zmienności na opisywanych powyżej parach mogą być wtorkowe dane makroekonomiczne – o 14:15 housing starts w Kanadzie, a o 16:00 raport JOLT dla Stanów Zjednoczonych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here