Naga MarketsStephen Poloz, gubernator BoC

Najważniejszym wydarzeniem sesji środowej jest niewątpliwie posiedzenie polityki pieniężnej Bank of Canada, którego podsumowanie zaplanowano na godzinę 16:00. Rozpocznie on też okno wzmożonej zmienności, które utrzyma się aż do godziny 18:00 – w międzyczasie poznamy bowiem rezultaty amerykańskich zapasów ropy i wysłuchamy wystąpienia Stephena Poloza z BoC (konferencja prasowa po podsumowaniu decyzji ws. stóp procentowych).


Duże banki nie spodziewają się lipcowych podwyżek

Chociaż 4 lipca informowaliśmy o tym, że USD/CAD znalazł się na prawie rocznych minimach po tym, jak Stephen Poloz sugerował przygotowywanie gruntu pod podwyżkę stóp procentowych, to analitycy największych instytucji finansowych nie spodziewają się, że nastąpi to już dzisiaj. W efekcie możemy być świadkami korekty CAD, który będzie musiał zaktualizować rynkową wycenę już po podsumowaniu posiedzenia banku centralnego.

W tym momencie wycena podwyżek stóp wynosi 93% – w przypadku BoC są to rezultaty nieobserwowane od naprawdę wielu miesięcy. W opozycji do tej opinii stoją jednak analitycy Goldman Sachs, którzy „spodziewają się niespodziewanego” – Ci liczą, że podwyżka będzie miała miejsce najwcześniej w październiku.

USD/CAD D1 – Loonie pokonał wielomiesięczną konsolidację. Brak podwyżki może zapewnić powrót do jej zakresu. Dalsza deprecjacja wymaga trwałego wybicia 1.2900

„W momencie gdy rynek nie reagował na subtelne wskazówki jastrzębich zmian, BoC postanowił wytoczyć mocniejsze działo, aby wpłynąć na kurs dolara kanadyjskiego. Nie oznacza to jednak, że decyzję będzie realizował natychmiastowo” – czytamy w nocie tradingowej GS.

Należy pamiętać między innymi, że kanadyjska inflacja znajduje się na niskich poziomach, co powinno skutecznie spowolnić Stephena Poloza przed zarządzeniem podwyżek. Kanadyjczycy – a szczególnie gubernator BoC – znany jest z tego, że przywiązuje ogromną wagę do realizacji celów inflacyjnych. W maju inflacja kanadyjska spowalniała do 0,1% m/m oraz do 1,3% r/r:

Źródło: StatCan

Oczywiście przy tak silnej wycenie podwyżki stóp, nie możemy wykluczyć takiego scenariusza. Należy jednak pamiętać, że brak ruchu na głównej stopie wynoszącej 0,5% wywoła silniejszą reakcję rynkową niż sama realizacja silnie wycenionej zapowiedzi.

EUR/CAD H4 – Euro do Kanadyjczyka na razie konsoliduje pod PP M3 walcząc z linią trendu

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. . Zapoznaj się z ofertą.

Brytyjski rynek pracy, ropa i wystąpienie Yellen – przygotowanie do sesji

Oprócz podsumowania posiedzenia BoC, w kalendarzu środowym znajduje się jeszcze kilka innych ciekawych pozycji:

Źródło: pl.investing.com

Przedpołudnie to przede wszystkim brytyjski raport z rynku pracy, w trakcie sesji amerykańskiej czeka nas wystąpienie Janet Yellen, które pokryje się z decyzją Banku Kanady. 16:30 to standardowa informacja o zapasach ropy w USA (istotna dla CAD), a o 17:15 wystąpienie Poloza.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here