Naga MarketsW nocy poznaliśmy protokoły Banku Rezerw Australii (RBA) po marcowym posiedzeniu polityki pieniężnej. Chociaż te przybrały w miarę neutralny ton, to dolar australijski w przypadku najpopularniejszych par walutowych tracił – odbijając między innymi od istotnych oporów.


Zbyt silny AUD utrudni wzrost gospodarczy

RBA w minutes zawarło wiele „sztandarowych” tez, między innymi te dotyczące zbyt silnego dolara australijskiego, który może utrudniać dalszy rozwój ekonomiczny. Oprócz tego w protokołach czytaliśmy:

  • Stabilna polityka pieniężna w zgodzie z celami PKB i inflacyjnymi
  • Najnowsze dane sugerują budowanie się ryzyka na rynku nieruchomości
  • Powolna aprecjacja zarobków może odbić się negatywnie na konsumpcji
  • Wolna inflacja zarobkowa również budzi pewne obawy
  • Nadal ciężko ocenić momentum wzrostowe rynku pracy
  • PKB powinno pokonać poziomy docelowe w przeciągu następnych dwóch lat

Pełna treść protokołów pod linkiem.

AUD/USD, który wczoraj testował wielomiesięczną linię trendu i maksima z zeszłego miesiąca, nie poradził sobie ze strefą oporu i opadał. Jak na razie nie widzimy żadnego sygnału sprzedażowego – jeżeli jednak sesja wtorkowa zamknie się w takiej formie to otrzymamy inside bara pozwalającego myśleć o sprzedaży:

AUD/USD D1

Z nowymi szczytami nie był w stanie poradzić sobie również AUD/CAD. Notowania testowały wczoraj okolice maksimów listopada 2016, co w trakcie wtorkowej sesji przynosi korektę. W okolicach 1.0225 szukać będziemy jednak okazji do ponownego wejścia w longi po korzystniejszych cenach:

AUD/CAD D1

easyMarkets oferuje atrakcyjne i konkurecyjne spready oraz dostęp do kilku tysięcy instrumentów finansowych. Zapoznaj się z ofertą brokera i przetestuj rachunek tradingowy.

Przygotowanie do sesji – 21 marca 2017

Szybki rzut oka na kalendarz makroekonomiczny, w którym widzimy dwie najistotniejsze godziny – 10:30 i dane inflacyjne z UK oraz 13:30 kiedy pojawią się wskaźniki amerykańskie oraz kanadyjskie:

Źródło: pl.investing.com

Dodatkowo o 11:00 przemawiać będą Carney z BoE oraz Dudley z FOMC – jeżeli poruszą zagadnienia stóp procentowych, wtedy też mogą doprowadzić do reakcji na walutach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here