Naga Marketslabor day usa ccWczorajsze popołudniowe publikacje amerykańskiej sprzedaży detalicznej i wyników produkcyjnych zdecydowanie zawiodły inwestorów oraz obserwatorów rynku (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). W efekcie krótkoterminowe obligacji wyraźnie osuwały, a szansa podwyżek stóp przed końcem roku spadła do 50%. Szansą na odwrócenie koniunktury może być dzisiejszy odczyt inflacji CPI.


Spokojny piątek – dane jedynie o 14:30

Rynki giełdowe w Stanach Zjednoczonych zamykały się na zielono – co było odpowiedzią na spadek wyceny prawdopodobieństwa podwyżek stóp procentowych FED w tym roku. S&P500 wzrastał o ponad 1%, Euro Stoxx 50 natomiast o 0.3%. Piątkowy poranek przynosi również lepszą koniunkturę w Japonii w Chinach jednak CSI delikatnie się osuwał (-0.66%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabsze wyniki produkcyjne w USA. Źródło: Nordea Markets
Słabsze wyniki produkcyjne w USA. Źródło: Nordea Markets

Czwartkowe dane (sprawdź), które zawiodły inwestorów odsuwają szansę podwyżek stóp. Ostatnią szansę na odwrócenie nastrojów będą popołudniowe wyniki CPI – do godziny 14:30 nie powinniśmy więc spodziewać się wyraźniejszej aktywności na rynku. Dolar otwierał się praktycznie bez zmian – osuwając delikatnie jedynie w stosunku do japońskiego jena.

Jak podają prognozy inflacji konsumenckiej za sierpień, powinna uplasować się na poziomie 0.2% oraz 1.0% w ujęciu rok-do-roku (pomimo spadków cen energii oraz jedzenia). Inflacja bazowa powinna natomiast utrzymać się na poziomie 2.2%, pokrywając się z wynikami inflacji PCE (preferowanej obecnie przez ekonomistów FED).

Spłaszczony Eurodolar

W ujęciu intraday notowania EUR/USD kolejną sesję z rzędu prezentują się dosyć „płasko”. Jak na razie na rynku brakuje zmienności i do 14:30 najprawdopodobniej nie ulegnie to zmianie. Cena cały czas zamknięta jest w konsolidacji 1.1260-1.1200 – dopóki nie zostanie wybita ciężko podejmować konkretniejsze decyzje handlowe.

EURUSDH1 16.09

Inwestorzy chcący rozgrywać przedpołudniowe sentymenty pod uwagę powinni wziąć jednak fakt, że notowania znajdują się pod oporem wyznaczanym przez dziennego pivota oraz 33SMA. Gdyby udało się pokonać M2 na 1.1229 i przetestować go od spodu, wtedy może pojawić się szansa na otwarcie krótkiej pozycji. Negacją tego scenariusza będzie wybicie PP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here