Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami ostatnia sesja w tym tygodniu. Kalendarz makro na piątek nie jest zbyt bogaty w dane makro, jednak o godzinie 11, 14:30 czy 16:30 zmienność może nieznacznie wzrosnąć. Dziś poznamy między innymi dane o produkcji przemysłowej ze strefy euro, a także wskaźnik zaufania konsumentów w USA. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszej sesji? Zapraszam na poranny przegląd rynków.


Ropa ma problem z pokonaniem oporu

Ropa dotarła do docelowego poziomu, który od dawna wyznaczałem w swoich analizach surowcowych. Mowa tutaj o strefie przy 64$, która wynika między innymi z mierzenia 61,8% całej ostatniej fali spadkowej, a także klasycznego S/R. Osobiście nie lubię łapać szczytów, niemniej jest do dobre miejsce do wykonania korekty spadkowej. Jeżeli faktycznie dojdzie do większych spadków, to będę czekał na reakcję popytową przy poziomie 60,45$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance, wtedy też byłoby to świetne miejsce do dołączenia do trendu wzrostowego, jaki obserwujemy od początku roku na ropie.

Kurs ropy naftowej

Indeksy w USA nie chcą spadać

Wyznaczone wczoraj wsparcie na DJIA utrzymuje wzrosty. Pomimo, że rynek na chwilę zszedł poniżej dolnego ograniczenia układu Overbalance, to pozycje długie nie powinny zostać wybite. Aktualnie widziałbym ruch w kierunku 26 280 pkt, po którego wybiciu spodziewałbym się przyspieszenia ruchu wzrostowego i ataku na nowe szczyty. Scenariuszem alternatywnym są spadki, jednak wstrzymałby się tutaj z pozycjami, do wybicia lokalnych minimów czyli poziomu 26 060 pkt.Indeksy USA DJIA

AUD/USD wraca poniżej średniej 200 sesyjnej

Kurs dolara australijskiego miał wczoraj świetną szansę na wybicie linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, której nie wykorzystał. Aktualnie obserwujemy również powrót poniżej średniej 200 sesyjnej. Wciąż brakuje więc rozstrzygnięcia, jednak scenariusze pozostają bez zmian. W przypadku wybicia górą, po reteście będzie można próbować dołączyć się do potencjalnych wzrostów. Natomiast o spadkach można myśleć dopiero w momencie wybicia dołem strefy przy 0,7040.

kurs dolara australijskiego

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Dolar do jena jednak w górę?

Ostatnio na kursie dolara do jena USD/JPY mieliśmy do czynienia ze sprzecznymi sygnałami. Ostatecznie, podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wyraźny ruch wzrostowy i obronę wsparcia przy okrągłym poziomie 111,00. Aktualnie wygląda na to, że wkrótce powinniśmy zobaczyć atak na opór przy 112,25. Scenariusz zmieni się na spadkowy dopiero w momencie powrotu poniżej 111,00.

kurs dolara do jena

Kalendarz makro na 12 kwietnia

Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę na dane o produkcji przemysłowej ze strefy euro – godzina 11:00.  W przypadku sesji amerykańskiej, podwyższona zmienność może pojawić się o 14:30 i 16:00. O 14:30 poznamy wskaźniki cen importowych i eksportowanych, a o 16:00 indeks nastrojów konsumentów.

kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here