Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Zmiana trendu na Bitcoin, a może chwilowa korekta?
Załamanie na rynku krypto?

Po spektakularnym rajdzie na rynku krypto, który miał miejsce pod koniec 2020 roku, wzrosty wyhamowują. W ostatnich dniach Bitcoin nie radzi sobie najlepiej, a ryzyko pogłębienia spadków wydaje się duże. Jednak czy to tylko korekta, a może zmiana trendu?

  • Bitcoin w korekcie, cen poniżej 32 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones stracił 0,04%, S&P500 zamknął się 0,03% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem na poziomie +0,55%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień około 30 pkt pod kreską
  • Kurs EUR/USD wybija opór przy 1,2150 USD

Bitcoin BTC/USD wybija z formacji trójkąta

Koniec 2020 roku, jak i początek stycznia przyniosły solidne wzrosty na rynku kryptwalut. Niemniej w ostatnich dniach Bitcoin radzi sobie nieco gorzej. Patrząc na wykres H4, doszło do ponownego odrzucenia poziomu 40 tysięcy dolarów, po czym rozpoczęła się głębsza korekta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj notowania wybiły dołem z formacji trójkąta, co przemawia za dalszą przeceną. Pomimo dzisiejszego odreagowania, sentyment wydaje się spadkowy. Jeżeli nie ulegnie on zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku wsparcia przy 28 tys. dolarów. Dopiero powrót powyżej wybitego, dolnego ograniczenia wspomnianego trójkąta mógłby zmienić układ sił na wykresie.

Wykres BTCUSD
BTC/USD, źródło tradingview

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 22 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 22 stycznia. Dziś o godzinie 8:00 poznamy dane o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii. Następnie publikowane będą indeksy PMI dla Niemiec, strefy euro i Wielkiej Brytanii. Po południu poznamy wskaźniki PMI także dla USA, później o 16:00 opublikowane zostaną także dane o zapasach ropy naftowej.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here