Naga MarketsByk z wall streetZa nami kolejny emocjonujący dzień na rynku akcji. Wczoraj na początku sesji wszystko wskazywało na kontynuację spadków na światowym rynku akcji. Niemniej nastroje obróciły się o 180 stopni w momencie gdy na rynku pojawiły się plotki Bloomberga o pozytywnym postępie w negocjacjach handlowych, pomimo ostatnich negatywnych komentarzy ze strony Donalda Trumpa. Wystarczyło to aby na rynek ponownie wrócił optymizm. Co czeka nas dziś? Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Zmiana nastrojów na rynku akcji, indeksy w górę

Wczorajsze ocieplenie nastrojów doprowadziło do odbicia na rynku akcji. W Europie jak i USA mogliśmy obserwować przyzwoite wzrosty. W tyle pozostaje jednak GPW, gdzie indeks WIG20 zniżkował trzecią sesję z rzędu. Z kolei niemiecki indeks giełdowy zamknął dzień na +1,1%, a indeksy w USA zakończyły wynikiem powyżej +0,5%. Co prawda biorąc pod uwagę spadki z poniedziałku i wtorku, walory wciąż utrzymują się w tym tygodniu pod kreską, niemniej istnieje szansa na kontynuację wzrostów (o ile Donald Trump ponownie z czymś nie wyskoczy).

Patrząc technicznie na sytuację niemieckim indeksie giełdowym DAX na interwale H1, można zauważyć, że bo wyraźnym wystrzale w górę, cena ma problem z pokonaniem oporu przy 13165 pkt. Aktualnie możliwy jest więc ruch korekcyjny, nawet w kierunku strefy wsparcia przy 13055 pkt. Niemniej w momencie pokonania wspomnianego oporu, ruch w górę może przyspieszyć. W takim przypadku należy oczekiwać docelowo ruchu nawet w kierunku 13310 pkt.

Wykres niemieckiego Daxa
DE30 interwał H1

Zobacz także: Trader21: WIG20, mWIG40 i sWIG80 – czy to już czas na kupno polskich akcji?

Partnerem porannych przeglądów jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek 5  grudnia

Patrząc na czwartkowy kalendarz makro należy zwrócić uwagę na kilka publikacji. Sesja europejska rozpocznie się od podania wielkości zamówień w niemieckich fabrykach (8:00), następnie o godzinie 11:00 poznamy wskaźnik PKB ze strefy euro. Z kolei w godzinach popołudniowych publikowane będą odczyty dla Kanady i Stanów Zjednoczonych (14:30 oraz 16:00). Warto też wspomnieć o odbywającym się spotkaniu OPEC i Eurogrupy. W przypadku nowych doniesień w sprawie wojny handlowej, zmienność ponownie może być podwyższona, to samo tyczy się też ropy naftowej, co dobrze było widać chociażby wczoraj, wystarczyła wypowiedź o potencjalnych cięciach wydobycia ze strony OPEC, by cena ropy naftowej poszybowała w górę.

Kalendarz makroekonomiczny
Czwartkowy kalendarz makro, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here