Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówZa nami długi weekend. Pomimo, że w Polsce wczorajszy dzień był wolny od pracy i GPW była zamknięta, światowe rynki działały normalnie. Tydzień rozpoczął się od korekty na rynku akcji. Niemiecki indeks giełdowy zakończył dzień na stracie wynoszącej 0,23%. Sesja rozpoczęła się od luki spadkowej, niemniej w drugiej połowie dnia kupujący próbowali przejąć przewagę. Jeśli chodzi natomiast o Stany Zjednoczone, indeksy Nasdaq i S&P500 zakończyły na poniedziałek nieznacznie pod kreską, zyskał jedynie Dow Jones. Zobaczmy jak wygląda kalendarz na dzisiejszą sesję i co słychać na wykresach indeksu DAX i złota


  • Tydzień rozpoczyna się od korekty na rynku akcyjnym
  • Rynek stali szlachetnych próbuje odrabiać zeszłotygodniowe spadki
  • Przed nami publikacja indeksu ZEW

Cena złota zmienia trend?

W ostatniej analizie złota, pisaliśmy o tym, że na interwale D1 doszło do wybicia kluczowego wsparcia. Po weekendzie lokalna tendencja spadkowa utrzymuje się. Patrząc na przedział czasowy H1, złoto wykonało już 4 tego samego zasięgu korekty spadkowe. Układ Overbalance został zaznaczony kolorem niebieskim. Tak długo jak nie zostanie on wybity, obowiązuje trend zniżkujący. Aktualnie kluczowym oporem jest poziom 1460$.

Wykres ceny złota
Złoto interwał H1

Podczas dzisiejszej sesji większa zmienność może pojawić się podczas sesji europejskiej. o gdozinie 9:00 i 9:30 będa przemawiać członkowie EBC. Później należy zwrócić uwagę na dane z Wielkiej Brytanii, które będą publikowane o 10:30. Nastepnie poznamy indeksy ZEW dla Niemiec i strefy euro.

Najważniejsze publikacje na wtorek 12 listopada

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX pozostaje w trendzie wzrostowym

Po weekendzie niemiecki indeks giełdowym DAX otworzył się luką spadkową. Spadki nie trwały jednak długo, po godzinie 12:00 kupujacy po raz kolejny przejęli inicjatywę i ostatecznie sesja zakończyła się na niewielkim minusie wynoszącym 0,23%. Technicznie sytuacja nie uległa jednak większej zmianie. Wczoraj rynek odbijał od wcześniej pokonanej strefy oporowej przy 13 155 pkt. Obszar przy tym poziomie powinien stanowić teraz wsparcie. Nawet gdyby doszło do większej korekty spadkowej, to trzeba jeszcze brać pod uwagę poziom 13 070 pkt. Wynika on z dolnego ograniczenia układu Overbalance, który obowiązuje na fali wzrostowej, trwającej od 3 października.

Wykres niemieckiego Daxa
DAX interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here