Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPrzed nami kolejna ciekawa sesja handlowa. Wczorajszy dzień przyniósł podwyższoną zmienność, dziś w kalendarzu makro również znajduje się sporo odczytów. Wczoraj przemawiał prezes Fed, poznaliśmy także minutki z ostatniego posiedzenia FOMC. Z kolei dziś o godzinie 13:30 opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia EBC. Poza tym w kalendarzu znajdziemy sporo danych makro, dlatego czwartkowa sesja powinna zapewnić większą zmienność. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i złocie.


Złoto wraca do trendu

Cena złota wyraźnie odbija się od wsparcia przy poziomie 1383$. Dopóki poziom jest broniony istnieje szansa na atak na ostatnie maksima przy 1438$. Trend jaki obserwujemy od początku maja jest wyraźnie wzrostowy, dlatego też wybicie górą z lokalnej, szerokiej konsolidacji, wydaje się bardziej prawdopodobne niż wybicie dołem.

Cena złota XAUUSD 11 lipca 2019

DAX w kluczowym miejscu

Dax co broni wsparcia wynikającego z układu 1:1, niemniej na wczorajszej sesji był on w dość mocno naruszany. Znajdujemy się więc pomiędzy wsparciem a oporem. Moim zdaniem dopiero wyjście powyżej poziomu 12 460 pkt, będzie sygnałem na wzrosty, z kolei pokonanie wczorajszych minimów, otworzy drogę do większych spadków.

Indeks DAX 11 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

NASDAQ na nowych szczytach

Spadki na indeksie NASDAQ nie trwały długo. Na początku tygodnia mogliśmy obserwować korektę. Jednak już w środę indeks wybił nowe historyczne szczyty. Aktualnie cena utrzymuje się na najwyższych poziomach w historii, w nocy rynek zdołał wyjść jeszcze troszkę wyżej. Trend wzrostowy obowiązuje i nie ma co się z nim kłócić, najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 7870 pkt, gdzie wypadają ostatnie wybite maxima. Kolejnym wsparciem jest poziom łatwy do zapamiętania – 7777 pkt, dolne ograniczenie układu 1:1.

Indeks NASDAQ11 lipca 2019

Kalendarz makro na czwartek 11 lipca

Kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here