Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Dziś w nocy poznaliśmy dane z Australii, miały one jednak tylko chwilowy wpływ na zachowanie się kursu dolara australijskiego. Po godzinie 3:30 mogliśmy obserwować dynamiczny ruch w górę na niecałe 30 pispów, a następnie ruch przeciwny. Aktualnie kurs kształtuje się na poziomie 0,7178. Odczyty jakie poznaliśmy były raczej zgodne z oczekiwaniami, stopa bezrobocia w Australii pozostała na niezmienionym poziomie 5%. Zmiana zatrudnienia wyniosła +25,7K. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na dolarze australijskim, złocie, EUR/USD, indeksie Nasdaq, a także na niemieckim Daxie. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszej sesji? Zapraszam na poranny przegląd rynków.


AUD/USD w dalszym ciągu powyżej średniej 200 sesyjnej

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) utrzymuje się powyżej średniej z ostatnich 200 sesji, a także powyżej linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. W dalszym ciągu obowiązuje więc scenariusz wzrostowy. Celem dla pozycji długich pozostają szczyty z końcówki stycznia tego roku – okolice 0,7270. Scenariusz zmieni się na spadkowy w momencie powrotu poniżej średniej kroczącej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara australijskiego

EUR/USD odbija od 1,1320

Kurs EUR/USD po obronie układu Overbalance ruszył zgodnie z założeniami na poziom 1,1320. Doszło wiec do wypełnienia scenariusza, mimo, że rynek nie wybił nowych szczytów. Aktualnie strefa przy 1,1320 pozostaje oporem, wsparciem jest również bez zmian strefa przy 1,1280. Po wybiciu w jedną ze stron, powinniśmy zobaczyć większy ruch trendowy.

Kurs euro do dolara

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Pierwsze oznaki korekty na Niemieckim indeksie Dax ?

Wczoraj niemiecki indeks Dax zgodnie z oczekiwaniami kontynuował ruch w górę. Podaż pojawiła się dopiero nieco powyżej współczynnika 161,8% wyznaczonego z ostatniej korekty. Aktualnie możliwy jest więc scenariusz korekcyjny. Pamiętajmy jednak, że znajdujemy się w trendzie wzrostowym i na każdym z wyznaczonych wsparć może pojawić się reakcja popytowa. Indeks giełdowy DAX

Nasdaq – cofnięcie z historycznych szczytów

Amerykański indeks dotarł do szczytów z października 2018 roku, po czym możemy obserwować wyraźne cofnięcie. Wczorajsza sesja co prawda zakończyła się na plusie, jednak widać wyraźny cień górny, który może być zapowiedzią ewentualnej korekty spadkowej. Jeżeli faktycznie taka by się pojawiła, to pamiętajmy, że znajdujemy się w trendzie wzrostowym. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, dopiero jego wybicie świadczyłoby o zmianie scenariusza na spadkowy.

Indeks giełdowy nasdaq

Złoto wybija wsparcie

Złoto wybija wsparcie przy poziomie 1278$, obowiązuje więc scenariusz spadkowy. Aby mówić o wzrostach rynek musiałby wrócić powyżej strefy przy 1278$, wtedy też byłaby szansa na większe ruch w górę. Na razie nie wygląda to jednak dobrze dla kupujących, ważne wsparcie zostało złamane, dlatego niewykluczone są spadki nawet w okolice mierzenia 50% całej ostatniej fali wzrostowej.

Cena złota

Kalendarz makro na 18 kwietnia

Kalendarz na czwartek jest bogaty w dane makro. Podczas sesji europejskiej publikowane będą między innymi wskaźniki PMI dla przemysłu. Poznamy także dane o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. W późniejszych godzinach, na sesja amerykańskiej poznamy poznamy szereg odczytów z USA i Kanady, najważniejsze będą również sprzedaż detaliczna, a także wskaźniki PMI. Na dzisiejszej sesji zmienności nie powinno więc brakować.

kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here