Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Złoto pod presją sprzedających, cena wybija dołem z formacji trójkątaPoczątek tygodnia przyniósł sporo emocji na rynku finansowym. Podwyższoną zmienność mogliśmy obserwować nie tylko na rynku akcji, ale także na walutach, czy surowcach. Jeżeli chodzi o te ostatnie, warto zwrócić uwagę na złoto i srebro, gdzie kolejny dzień z rzędu obserwujemy spadki. W środę złoto traci ponad 0,5%, a srebro jest notowane niemal 3 % niżej.

  • Indeksy w USA zakończyły sesję na plusie, Nasdaq umocnił się aż 1,7%, S&500 zyskał 1,05%, Dow Jones zamknął się aż 0,52% wyżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD ponownie testuje wsparcie przy 1,1750 USD
  • RBNZ utrzymuje stopy na dotychczasowym poziomie tj. 0,25%, kurs NZD ruszył w górę tuż po decyzji jednak ruch został szybko zniwelowany

Cena złota mocno w dół

W tym tygodniu możemy obserwować wyraźne umocnienie dolara amerykańskiego, co przekłada się także na spadki na złocie. Kurs głównej pary walutowej EUR/USD wybił dołem kluczowe wsparcie przy 1,1750 i niewykluczona jest dalsza przecena, co nie wróży nic dobrego dla złota, które dziś o poranku ponownie znajduje się pod presją sprzedających.

Patrząc technicznie na złoto na interwale W1, miejsca do spadków jest sporo. Co prawda aby mówić o załamaniu tendencji wzrostowej jest zdecydowanie za wcześnie, niemniej przecena może się pogłębić nawet w kierunku 1822$, gdzie znajduje się szeroka geometria. Zgodnie z metodologią Overbalance, dopiero wybicie dołem za zaznaczonego poniższym wykresie układu, będzie świadczyć o zmianie trendu.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Jeśli zejdziemy z kolei na niższy interwał czasowy – W1, doszło do wybicia dołem z szerokiej formacji trójkąta zniżkującego, aktualnie możliwy jest więc ruch w kierunku sierpniowych dołków przy 1862$. Jeżeli poziom ten zostałby wybity, następna podpora dla kupujących wypada dopiero na wysokości 1822$, gdzie wypada wspominana wcześniej geometria z interwału tygodniowego.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 23 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 23 września. Dziś inwestorzy będą się skupiać na publikacji wskaźników PMI. Podczas sesji europejskiej poznamy odczyty między innymi dla Niemiec, Francji, czy całej strefy euro. Po południu czeka nas publikacja PMI dla USA (15:45), ponadto dziś drugi dzień zeznań Powella przed Kongresem (16:00), a także dane o zapasach ropy naftowej (16:30).

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here