Naga MarketsZłoto odbija od kluczowego oporu, indeks Nasdaq najwyżej w historii
Cena złota

Za nami pierwsza sesja handlowa w nowym tygodniu, która dostarczyła raczej mniejszej zmienności. Na rynku akcji w Europie widać było niewielką realizację zysków po zeszłotygodniowych silnych wzrostach, niemniej w USA ponownie obserwowaliśmy dalszą zwyżkę. Z kolei główna para walutowa EUR/USD cały dzień utrzymywała się w konsolidacji i dziś o poranku kurs euro do dolara znajduje się nieco poniżej 1,13 USD.Co dalej? Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Mieszane nastroje na rynku akcji w Azji, Nikkei traci 0,6%, KOSPI zniżkuje 0,5%, z kolei indeksy w Chinach i Australii zyskują
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX wskazuje na otwarcie niewielką luką wzrostową
  • Kurs euro do dolara nieco poniżej okrągłego poziomu 1,13 USD we wtorek o poranku
  • Liczba chorych COVID-19 wciąż rośnie, wczoraj ponownie przybyło ponad 100 tysięcy nowych zachorowań

Cena złota poniżej 1700$

O ile w długim terminie na złocie wciąż mamy do czynienia z trendem wzrostowym, tak ostatnie dobre nastroje na rynku akcji doprowadziły do wyraźnego cofnięcia na kruszcu. Patrząc technicznie na wykres w krótkim terminie, w nocy doszło do dobicia od kluczowego oporu.

Sprzedający pojawili się na wysokości górnego ograniczenia układu Overbalance, które było potwierdzone mierzeniem 61,8% ostatniej fali spadkowej. strefa zaznaczona kolorem niebieskim jest w tym momencie kluczowa, dopóki cena utrzymuje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Lokalnie wsparciem może okazać się jednak mniejszy układ 1:1, który został zaznaczony czerwonym prostokątem.

Cena złota XAUUSD
Złoto utrzymuje się w lokalnej tendencji spadkowej

Zobacz także: DAX z ustaloną projekcją na kolejne sesje – oczekiwanie na potwierdzenie ruchu

Średnia zachorowań na COVID-19 wciąż rośnie

Na całym świecie na COVID-19 zachorowało już ponad 7 milionów ludzi. Z każdym kolejnym dniem rośnie średnia liczba nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Na poniższym wykresie widać trend wzrostowy w liczbie nowych przypadków. Dopóki zaznaczona kolorem niebieskim linia zacznie spadać (średnia 7-dniowa), tak długo problem koronawirusa będzie poważnym i nie będziemy mogli mówić o wyhamowaniu pandemii, na razie cały czas mamy do czynienia z tendencją zwyżkująca.

Liczba przypadków koronawirusa rośnie 9 czerwca 2020
źródło: www.worldometers.info

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest poważna i druga fala pandemii cały czas jest możliwa. Niemniej wygląda na to, że inwestorzy przyzwyczaili się do obecnego stanu rzeczy i wyraźnie ignorują możliwość wystąpienia kolejnej fali pandemii, licząc jedynie na szybki powrót do normalności. Rynek bierze w tej chwili pod uwagę szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 9 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 9 czerwca. Dziś kalendarz nie zawiera zbyt dużej ilości danych makro. Niemniej warto zwrócić uwagę na bilans handlowy z Niemiec oraz PKB ze strefy euro, z kolei po południu będą publikowane JOLTSy z USA czyli wskaźnik pokazujący miejsca pracy dzięki turystce. Niemniej inwestorzy będą raczej czekać na jutrzejsze posiedzenie i decyzję FED.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here