Naga Marketssztabki złota
Złoto kontynuuje zwyżkę

Przed nami co prawda druga sesja handlowa w tym tygodniu, niemniej sporo instrumentów była wczoraj zamknięta z racji święta. Nie przeszkodziło to jednak w dalszej wędrówce w górę cen złota. Za uncję tego metalu szlachetnego trzeba płacić powyżej 1710 dolarów, co oznacza najwyższe poziomy w tym roku. Co dalej?

  • Indeksy w USA zakończyły poniedziałkową sesję pod kreską, Dow Jones stracił 1,39%, 1,22%, S&P500 zamknął się 1,01% niżej a Nasdaq zyskał 0,47%
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX znajduje się nieco powyżej ostatniej ceny zamknięcia z piątku (wczoraj handel nie odbywał się z racji święta) 
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa nieznacznie spada, wczoraj przybyło nieco ponad 71 tysięcy chorych, a zmarło ponad 5 tys. osób, pandemia wydaje się nieznacznie spowalniać

Cena złota najwyżej w tym roku

Zgodnie z naszymi poprzednimi analizami, scenariusz na złocie wypełnił się. Cena tego kruszcu znalazła się na najwyższych poziomach w tym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktualnie patrząc na wykres XAUUSD, wybita strefa przy 1700 USD pozostaje kluczowym wsparciem. Tak długo jak kurs znajduje się powyżej, bazowaym scenariuszem jest dalsza wędróka na wyśze poziomu. Jako kluczowy opór należy traktować mierzenie zewnętrzne 127,2% Fibonacciego przy 1770 USD.

Zobacz także: Strategia PSV: DAX z celami na kolejne sesje – czy indeks wypełni je bez najmniejszej korekty?

Wykres ceny złota
Złoto najwyżej w tym roku, uncja powyżej 1710 dolarów

Zobacz także: Medcamp, Biomed Lublin oraz Inno-Gene na fali wzrostowej. BioMaxima oraz Blirt również rosną dzięki koronawirusowi

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 nieznacznie w dół

Rosną nadzieje na stabilizację pandemii. Liczba nowych przypadków koronawirusa wciąż jest duża, jednak słupki nieco wyhamowują. Niektóre kraje europejskie planują zmniejszenie obostrzeń w najbliższym czasie. Niemniej członkowie WHO ostrzegają przed takimi krokami, które powinny być czynione z rozwagą i zachowaniem środków ostrożności. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła 71 tysięcy, a liczba zgonów przekroczyła 5 tys. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowano ponownie w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +26 tys.).  

Liczba nowych przypadków COVID-19 spada
źródło: www.worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 14 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek. Dziś nie znajdziemy w nim wielu ważnych odczytów, dlatego też inwestorzy mogą zwracać uwagę na informacje dotyczące koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here