Naga MarketsZłoto najwyżej od kwietnia 2019 roku przez napięcia na Bliskim WschodzieWzrost napięć na Bliskim Wschodzie doprowadził do wywindowania ceny złota na nie widziane od 6 lat poziomy oraz do cofnięcia na rynku akcji. Niemniej jak widać reakcja była chwilowa, wczoraj indeksy giełdowe wróciły do wzrostów, a złoto cofnęło do wcześniej wybitego oporu. Zapraszamy na poranny przegląd rynków., sprawdźmy jak kształtują się wykresy złota i S&P500


Napięcia na Bliskim Wschodzie windują cenę złota

W ostatnich dniach głównym tematem jest wzrost napięć na Bliskim Wschodzie, co doprowadziło do silnych wzrostów na rynku złota. Niemniej dziś w kalendarzu znajduje się sporo publikacji makroekonomicznych, które powinny mieć wpływ na rynki. Jednym z ważniejszych odczytów będzie sprzedaż detaliczna ze strefy euro, którą poznamy o godzinie 11:00. Następnie podczas sesji amerykańskiej, warto zwrócić uwagę na wskaźnik ISM dla usług (godzina 16:00) oraz Ivey PMI z Kanady. Pozatym o 22:30 poznamy raport API odnośnie akcji ropy naftowej.

Kalendarz makro
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com

Zobacz także: Iran przygotowuje się na wojnę. Pierwszy raz w historii wywieszono czerwoną flagę nad Świętą Kopułą Meczetu Jamkarān

Cena złota najwyżej od kwietnia 2013 roku

Wzrost napięć na Bliskim Wschodzie doprowadził do wywindowania ceny złota. Kurs znalazł się na poziomach nie widzianych od blisko 6 lat. Patrząc technicznie na wykres D1, doszło do pokonania strefy oporu wynikającej z maksimów z sierpnia i września 2019 roku. Dlatego też tak długo jak kurs znajduje się powyżej strefy przy 1552$, trend wzrostowy nie wydaje się zagrożony, dopiero zejście poniżej mołoby skutkować większą korektą spadkową. Wtedy też jako wsparcie należy traktować poziom 1517$.

Wykres złota
Złoto najwyżej od 2013 roku, interwał D1

Indeks S&P500 szybko odrabia straty

Pierwsze informacje odnośnie zabicia generała Sulejmaniego przyczyniły się do cofnięcia na rynku akcji. Spadki nie trwały jednak długo. Indeks 500 największych spółek szybko znalazł wsparcie w rejonach poziomu ostatnich lokalnych minimów przy 3215 pkt. Aktualnie najbliższa strefa zaznaczona kolorem zielonym pozostaje kluczowa. Tak długo jak kurs znajduje się powyżej, cały czas możliwy jest atak na nowe maksima. Z drugiej strony, wybicie poziomu dołem powinno skutkować zejściem w rejony dolnego ograniczenia układu Overbalance.

Wykres US500
US500 broni wsparcia pomimo mocnego cofnięcia


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here