Naga MarketsZłoto najdroższe w tym roku sztabki złotaPrzed nami pierwsza sesja handlowa po weekendzie. Ostatni tydzień był bogaty w dane makro, dlatego też nie zabrakło zmienności. Dziś w kilku krajach mamy święto, jednak pojawią się chociażby dane z Wielkiej Brytanii, dlatego będzie na czym tradować. Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na złocie, GBP/USD oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Złoto najdroższe od początku roku

Złoto zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje swoją wędrówkę w górę. W piątek cena tego surowca była najwyższa od początku roku. Dziś możemy obserwować otwarcie wyraźną luką spadkową, niemniej tendencja jest dalej wzrostowa i ciężko myśleć o pozycjach krótkich. Oczywiście większa korekta może się w każdej chwili pojawić, niemniej bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty. Pierwsze wsparcie, które biorę pod uwagę wypada przy 1324$, a drugie przy 1314$.

Wykres złota XAUUSD 10.06.2019

Kurs funta z szansą na korektę?

Dziś o godzinie 10:30 poznamy ważne dane z Wielkiej Brytanii, będzie to odczyt PKB. Spodziewałbym się więc większej zmienności na parach w z funtem brytyjskim. Jeżeli chodzi o sytuację techniczną na GBP/USD, to kurs funta do dolara od dłuższego czasu znajduje się w tendencji spadkowej. Jednak ostatnio ruch w dół wyhamował, co jest pewną szansą dla kupujących. Dodatkowo można dostrzec coś na kształt odwróconej formacji głowy z ramionami. Miejsca na korektę jest sporo. Jeżeli ruch w górę faktycznie by się pojawił, to wzrosty mogą sięgnąć nawet poziomu 1,2870. W tym miejscu wypada opór wynikający między innymi z układu 1:1. Oczywiście najpierw rynek musiałby wyjść powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, jak na razie ma z tym duży problem.

Wykres funta do dolara GBPUSD 10 czerwca 2019

NASDAQ wybija kluczowy opór

W piątek zaraz po otwarciu sesji w USA, indeksy amerykańskie ruszyły mocno w górę. Do samego zamknięcia utrzymywały się pozytywne nastroje, giełdy zamknęły się na maksimach. NASDAQ bez większego problemu wybił strefę oporową przy 7300 pkt. Dopóki cena utrzymuje się powyżej możliwe są dalsze wzrosty. Dopiero w momencie ponownego zejścia poniżej, rynek może wrócić do spadków. Intraday brałbym pod uwagę wsparcie wynikające z dolnego ograniczania układu 1:1 – żółte prostokąty.

Wykres indeksu nasdaq 10 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX wraca do wzrostów?

Odbicie jest dobrze widoczne na amerykańskich parkietach. Niemiecki Dax również odrabia straty. Na otwarciu sesji doszło do wybicia kluczowego oporu czyli okolic poziomu 12 075, pkt. W tej chwili miejsce to może stanowić wsparcie, w ubiegłym tygodniu poziom był wyraźnie broniony. Jeżeli chodzi o kolejne miejsce, gdzie może pojawić się popyt, biorę pod uwagę okolice 11 920 pkt, dopiero jego wybicie może doprowadzić do większej przeceny.

Wykres indeksu DAX 10 czerwca 2019

Kalendarz makro na poniedziałek 10 czerwca

Kalendarz makroekonomiczny 10 czerwca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here