Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami nowy tydzień handlowy. Poniedziałek rozpoczyna się od wzrostów na indeksach  giełdowych w Azji, co także przekłada się na pozytywne otwarcie w Europie. Na rynku walutowym nie widać większych ruchów. Nieznaczne spadki można obserwować na franku i dolarze nowozelandzkim. Warto także odnieść się do ostatnich tweetów Trumpa który wskazuje na dobre relacje z Chinami, rozmowy trwają. Prezydent USA zasugerował jednak, ze to Chiny bardziej potrzebują umowa, wskazując na dominującą pozycję Stanów Zjednoczonych. Temat wojny handlowej na pewno będzie odgrywał dużą rolę w najbliższym czasie. Zobaczmy czego spodziewać się w poniedziałek?


Czego spodziewać się podczas poniedziałkowej sesji

W nocy poznaliśmy dane z Nowej Zelandii i Japonii. nie były to jednak odczyty mogące wywołać podwyższona zmienność. Na początku poniedziałkowej sesji NZD nieznacznie traci, PMI za lipiec wzrósł do poziomu 54,7 z 53, a inflacja producencka za drugi kwartał wyniosła 0,3%. Poniedziałek powinien być raczej spokojny. W kalendarzu nie znajdziemy istotnych danych makro. Jedynie o godzinie 11:00 moze pojawić się zmienność na euro. Poznamy wtedy wskaźnik inflacji konsumenckiej ze strefy euro. Jeśli chodzi natomiast o sesję amerykańską, kalendarz jest pusty.

kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na poniedziałek Źródło: investing.com

Złoto z szansą na korektę?

Złoto zaczyna korygować ostanie silne wzrosty. Pomimo silnego zrucenia w ubiegłym tygodniu spadki nie były kontynuowane i rynek próbował ponownie atakować ostanie maksima. Jednak nowe szczyty nie zostały wybite, co moze świadczyć o chęci wykonania korekty spadkowej. Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 1480$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu Overbalance, a także mierzenie 38,2% ostatniej fali wzrostowej. Dopiero pokonanie tego miejsca otworzyłoby drogę do większych spadków.

Wykres złota
Złoto H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX zbliża się do Overbalance

Dax zachowywał się w ubiegłym tygodniu zgodnie z założeniami. Aktualnie rynek wykonuje korektę wzrostowa w trendzie spadkowym. Cena zbliża się do górnego ograniczenia układu Overbalance, które powinno być kluczowym oporem na dzisiejszej sesji. Jeśli zostałoby ono pokonane, rynek miałby szansę na atak oporu przy 11 825 pkt, gdzie kilak razy w ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować reakcję podaży. Wsparciem pozostaje strefa zaznaczone kolorem zielonym, gdzie wypada szerokie mierzenie 50% z interwału D1.

Niemiecki indeks giełdowy
DAX H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here