Naga MarketsSztaby złota ułożone w mozaikęPrzed nami ostatnia sesja handlowa w przed weekendem. Wczoraj Stany Zjednoczone, po dwóch spadkowych sesjach, wróciły do wzrostów. Jednak od początku tygodnia zmienność utrzymuje się raczej na średnim poziomie.Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na złocie, oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Złoto kontynuuje hossę

Złoto po wybiciu nowych tegorocznych szczytów mogliśmy obserwować cofkę. Cena dotarła do wskazywanej w ostatnich analizach strefy wsparcia przy 1324$, skąd możemy obserwować kolejne podejście w górę. Aktualnie cena po raz trzeci testuje tegoroczne szczyty. Możliwe jest oczywiście ustanowienie lokalnego podwójnego wierzchołka, jednak większe prawdopodobieństwo powinno przemawiać za wybiciem w górę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres złota XAUUSD GOLD 14 czerwca 2019

NASDAQ nie chce spadać

NASDAQ ponownie wraca powyżej 7500 pkt, co chwilowo neguje scenariusz korekcyjny. Dopóki znajdujemy się powyżej wsparcia, niewykluczony jest ponowny ruch w górę. Wtedy też celem dla wzrostów będzie atak na strefę oporową przy 7615 pkt, która w średnim terminie pozostaje kluczowa. Jeżeli jednak doszłoby do powrotu poniżej 7500 pkt, to ponownie możemy zobaczyć ruch w dół, wtedy celem dla korekty spadkowej jest wsparcie przy 7300 pkt.

Wykres NASDAQ 14 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX broni wsparcia

Wczoraj niemiecki indeks Dax odbił od strefy wsparcia przy 12 075 pkt. Zgodnie z oczekiwaniami po wybiciu oporu przy 12 125 pkt rozpoczął się silny ruch w górę. Nie doszło jednak do wybicia nowych lokalnych szczytów, po godzinie 11 indeks zastygł i mogliśmy obserwować konsolidację. Na dzisiejszej sesji spodziewałbym się korekty spadkowej właśnie do okolic wybitego oporu czyli 12 125 pkt, a następnie ruchu w górę na nowe szczyty. Tendencja jest wzrostowa, dopiero zejście poniżej poziomu 12 045 pkt będzie negowało scenariusz z ruchem w górę. Zejście poniżej tego wsparcia może doprowadzić do fali wyprzedaży. Wykres DAX 14 czerwca 2019

Kalendarz makro na piątek 14 czerwca

kalendarz makroekonomiczny 14 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here