Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Złoto będzie kontynuowało wzrosty po korekcie?Początek roku przyniósł podwyższoną zmienność na różnych klasach aktywów. Największe ruchy obserwujemy na kryptowalutach, jednak na tradycyjnym rynku też jest ciekawie. Indeksy giełdowe kontynuują wzrosty, a duża zmienność utrzymuje się także na złocie. Cena tego metalu szlachetnego wybiła na początku poziom 1900$, po czym przetestowała go do drugiej strony. Czy wzrosty zostaną utrzymane?

  • Bitcoin osiąga poziom 40 tys. dolarów, po czym obserwujemy dynamiczną korektę spadkową
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na plusie, Dow Jones zyskał 0,69%, S&P500 zamknął się 1,48% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem 2,56%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 100 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD odbił się od oporu przy 1,2340, szansa na korektę?

Złoto broni kluczowego wsparcia przy 1900$

W ostatnich dniach obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty na winku złota. Jednak po tym jak cena dotarła do oporu przy poziomie 1955$, pojawili się sprzedający. Spadki były na tyle silne, że cały ruch w górę z tego tygodnia został wymazany. Niemniej warto zauważyć, że przecena wyhamowała na wysokości kluczowego wsparcia technicznego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadki zatrzymały się w rejonach poziomu 1900$, który wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz dolnego ograniczenia układu 1:1, jak i dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Jeżeli poziom ten zostanie utrzymany, należy oczekiwać dalszego ruchu na wyższe poziomy. W przeciwnym razie, wybicie dołem, może dorowadzić do pogłębienia przeceny w kierunku 1850$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 8 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 8 stycznia. O poranku poznamy szereg danych z Niemiec i Francji. Z kolei po południu inwestorzy będą się skupiać na raporcie z rynku pracy, który zostanie opublikowany o godzinie 14:30.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here