Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePomimo braku istotniejszych danych makroekonomicznych, wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej była najbardziej zmienna w historii. Inne rynki być może nie obfitowały w większe ruchy, niemniej gigantyczne ruchy na rynku “czarnego złota” miały także przełożenie na inne instrumenty. Podczas wczorajszej sesji zyskiwały waluty surowcowe, takie jak dolar kanadyjski, czy korona norweska. Z kolei na euro i funcie mogliśmy obserwować spadki. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na rynku ropy naftowej, a także na kursie euro do dolara. 


Gigantyczna zmienność na rynku ropy naftowej

Za sprawą weekendowych wydarzeń mogliśmy wczoraj obserwować na prawdę gigantyczną zmienność na rynku ropy naftowej. Zarówno WTI jak i Brent zanotowały wczoraj wzrosty na + kilkanaście procent. Jeśli chodzi o sytuację techniczną, wczorajsze wzrosty doprowadziły do wybicia kluczowej strefy oporowej w rejonach 60,50$. Tak długo jak kurs znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa. Jeżeli obecny sentyment się utrzyma, niewykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do ataku na tegoroczne szczyty. Do poziomów maksymalnych z tego roku brakuje co prawda jeszcze 5$, jednak biorąc pod uwagę ostatnią dynamikę, taki ruch może nie potrwać długo. Tym bardziej, że szkody jakie powstały po ataku na rafinerię w Arabii Saudyjskiej mogą dawać się we znaki inwestorom jeszcze przez dłuższy czas.

Wykres ropy WTI
Ropa WTI interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara poniżej bariery podażowej

Patrząc z kolei na rynek walutowy, omawiana wczoraj para walutowa EURUSD zachowała się zgodnie z zakładanym scenariuszem. Po odbiciu od strefy oporowej przy 1,1115 kurs ruszył w kierunku południowym. Obszar zaznaczony kolorem fioletowym w dalszym ciągu pozostaje kluczowy, tak długo jak notowania znajdują się poniżej, obwiązuje scenariusz spadkowy. Zejście w rejony ostatnich minimów wydają się wysoce prawdopodobne. Do najniższych poziomów z tego roku brakuje już niecałe 100 pipsów.

Wykres EURUSD
EURUSD D1

Kalendarz makro na wtorek 17 września

kalendarz makroekonomiczny 16 września 2019
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here