Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Zamieszki w USA i kolejne rekordy na rynku akcji
DAX ponownie najwyższej w historii

Podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy podwyższoną zmienność na rynku. Sporo działo się na metalach szlachetnych, a także głównych indeksach giełdowych. Przez większość dnia oberwaliśmy kontynuację zrostów na rynku akcji, gdzie w godzinach wieczornych doszło do chwilowego dynamicznego cofnięcia, co miało związek z protestami w Stanach Zjednoczonych. Jednak pomimo sporej agresji protestujących i wtargnięcia do Kongresu, prace nad zatwierdzeniem wyniku wyborów zostały wznowione.

  • Bitcoin ponownie najwyższej w historii, kurs przekroczył poziom 38 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na plusie, Dow Jones zyskał 1,4%, S&P500 zamknął się 0,5% wyżej, a Nasdaq stracił 0,6%, Russel dodał aż 3,8%!
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień kilkanaście pkt wyżej
  • Kurs EUR/USD ponownie atakuje opór przy 1,2340 USD

DAX ponownie najwyżej w historii, indeks wkrótce po 14 tys. pkt?

Wczoraj na indeksie DAX ponownie doszło do ustanowienia nowych rekordów, która zostały poprawione w godzinach nocnych. Patrząc na interwał dzienny, niewykluczone, że już dziś dojdzie do ataku na psychologiczną barierę 14 tysięcy punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo, jak notowania będą się znajdować powyżej szczytów z lutego 2020 toku, należy oczekiwać dalszej wędrówki na wyższe poziomy. Dopiero zejście poniżej tego poziomu może otworzyć drogę do korekty spadkowej. Na razie jednak brakuje sygnałów mogących sugerować spadki, dlatego też należy podążać za trendem, który pozostaje wzrostowy.

wykres DAX
Indeks DAX kontynuuje wzrosty, interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 7 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 77 stycznia. Dziś o poranku poznamy dane zamówieniach w fabrykach z Niemiec. Następnie opublikowane zostaną wskaźniki z sektora budowlanego dla Niemiec i Wielkiej Brytanii. O 11:00 poznamy natomiast szereg odczytów z UE, między innymi wskaźnik CPI. Z kolei o 13:30 poznamy oświadczenie EBC odnośnie polityki monetarnej. Ponadto o 14:30 publikowane będą dane o bezrobotnych z USA, a o 16:00 poznamy wskaźnik ISM dla sektora usług.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here